Вікіпедія:Червоні посилання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Посилання на статті й інші сторінки Вікіпедії, які ще не існують, відображаються червоним кольором. При натисканні на червоне посилання відкриється вікно для створення нової статті чи сторінки. Якщо сторінку із зазначеною назвою було вилучено в минулому, також показуватимуться журнали вилучення (хто й коли вилучив сторінку), зазвичай із посиланнями на причини вилучення чи інформацією про те, що створення сторінки заблоковано. Якщо цільова сторінка буде створена пізніше, червоне посилання стане синім без потреби редагувати посилання.

Червоні посилання вказують на те, що статті під цією назвою не існує, заохочуючи та спрощуючи її створення. Щодо них діють ті ж самі правила, що й до створення нових статей: тема відсутньої статті має бути достатньо енциклопедично значущою, а назва статті має задовільняти правила іменування сторінок.

Вказуючи на відсутність статті, червоні посилання натякають на те, що пов'язана тема може бути менш важливою чи взагалі упущеною. З іншого боку, на відміну від синіх посилань, читачі не перенаправлятимуться безпосередньо до наступної статті. Бажано зважати на обидва суперечні один одному принципи, аби не уникати червоних посилань на потенційно потрібні статті, але водночас посилатися на якомога більше пов'язаних, уже існуючих статей.

Вставка червоних посилань[ред. код]

Червоне посилання створюється так само, як і внутрішні посилання на існуючі статті, тобто за використання подвійних квадратних дужок. Посилання має бути в базовій формі, тому за необхідності використовуйте посилання перед вертикальною рискою:

Докладніше читайте на [[Неіснуюча сторінка|неіснуючій сторінці]].

виглядатиме як:

Докладніше читайте на неіснуючій сторінці.
Зауваги
  • Червоне посилання може з'явитися через помилку в посиланні, наприклад, описку.
  • Посилання діють тільки в межах української Вікіпедії. Посилання на інші мовні розділи та сестринські проєкти Фонду Вікімедіа зображуються блакитними, навіть якщо такої сторінки не існує.
  • Замість звичайного червоного посилання можна використати шаблон {{Не перекладено}}, який створить червоне посилання та надрядкове посилання на статтю, яка існує в Вікі іншою мовою: неіснуюча сторінка[en].

Заміна червоних посилань на сині[ред. код]

Існують різні способи, як позбутися червоних посилань:

  • Створити сторінку — започаткування короткої статті (принаймні заготовки) на доречну тему — найбільша користь для Вікіпедії.
  • Виправити помилку — червоне посилання може виникати через описки, вказання назви не в називному відмінку тощо.
  • Виправити недоречне посилання — заголовок може не відповідати правилам іменування статей.
  • Додати перенаправлення — ця стаття існує під іншою назвою, але деякі читачі можуть шукати її також за назвою, яку створює червоне посилання.
  • Вилучити недоречне посилання — статті часто містять посилання на недостатньо значущу тему.
  • Послатися на існуючу статтю — читачам буде корисно прочитати менш конкретну (загальнішу) статтю. Однак зазвичай для вирішення цієї проблеми можна зберегти червоне посилання, додавши посилання на загальнішу статтю.

Найобережніше слід заміняти червоне посилання перенаправленням з конкретнішої на загальнішу статтю, тобто шляхом перенаправлення на статтю, яка лише частково присвячена темі (наприклад, присвячує їй одну главу). З погляду читача, це може бути корисним, але при цьому посилання буде «викреслено», хоча воно повинне лишатися червоним, з перспективою розвитку Вікіпедії. У будь-якому разі таке перенаправлення не слід створювати, якщо цільова стаття не містить інформацію з теми, принаймні на рівні заготовки. Для докладнішої інформації див. Вікіпедія:Перенаправлення.

Див. також[ред. код]