Вікіпедія:Чому Вікіпедія є винятковою

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чому́ Вікіпе́дія є винятко́вою?

Її можна редагувати, це значить, що кожен, увійшовши на сторінку, одразу може її змінити. Не потрібно жодних повноважень, зміни можна внести анонімно (якщо потрібно), не потребуючи ніяких нових програм (достатньо оглядача, навіть текстового).

Сприяє співпраці — у випадку типових інтернет-сторінок зазвичай, автором є одна людина, а якщо їх більше, то не більше 2—3, і навіть у цьому разі потрібно розв'язувати редакційні конфлікти і конфлікти доступу до місця на сервері. У Вікіпедії немає обмежень кількості осіб, яка працює над даним текстом. Конфлікти доступу та редакційні розв'язуються програмно. (Залишаються, натомість, конфлікти особистостей).

Є проста — не потрібно знати мову HTML, усі складнощі можна дізнатися за пару хвилин, оскільки ґрунтується на простих піктограмах, легких до запам'ятовування. Це не значить, що не можна використовувати коду HTML, якщо ви експерт у цій галузі.

Є демократична (дехто каже — анархічна) — кожен є автором, рецензентом, коментатором і приймачем текстів, що містяться у Вікіпедії. Ніхто не може посягати собі на права на даний текст — він є власністю загалу. Кожен повинен погодитися на те, що його текст може кожен редагувати (з добрими намірами), але має також рівне право міняти тексти.

Є зібранням знань — оскільки інтернет вважається за епохальне цивілізаційне досягнення, так Вікіпедія має шанс стати доступним для кожного зібранням знань людського роду і є першим у світі експериментом, який поєднує у собі свободу редагування сторінок (Wiki), вільність (GNU Free Documentation License) і енциклопедичний вміст, що є актуальним — можна актуалізовувати статті, записи у ній навіть протягом години від існування зміни (напр, Нобелівська премія тощо). Можна також уміщати гасла, які є «на часі», напр. Чо Син Ху.