Вікіпедія:Критерії вибраної статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Вибраними статтями називаються статті Вікіпедії, які, на думку учасників проєкту, по можливості, цілком відповідають вимогам Вікіпедії і є найкращою частиною Української Вікіпедії.

Ознаки вибраної статті[ред. код]

1. Зміст[ред. код]

 1. Головна вимога: стаття має давати завершене уявлення про предмет статті й розкривати його найважливіші сутнісні риси. У ній мають міститися всі важливі факти й деталі, які стосуються предмета.
 2. Усі відомості мають бути достовірними і конкретними (тобто ніяких «а потім», «колись», «де-не-де», а лише «24 березня 1962», в XVI столітті тощо). У статті не повинно бути невиразних і голослівних узагальнень і «напівправди».
 3. Перше речення (чи перші кілька речень) статті повинні містити ясне й стисле визначення аналізованого поняття.
 4. Вміст статті є стабільним, висловлена в ній точка зору має бути загальноприйнятою (серед фахівців із цієї теми). Зразкова стаття не повинна викликати гарячих суперечок. Стаття має бути безсторонньою і відповідати політиці нейтральної точки зору.
 5. По можливості, в статті повинні бути посилання на сучасну авторитетну літературу з цього питання. Див. Вікіпедія:Посилання на джерела.

2. Мова і стиль[ред. код]

 1. Стаття має бути написана в науковому стилі, літературною українською мовою.
 2. У ній не повинно бути орфографічних, граматичних чи смислових помилок.
 3. Стаття має бути термінологічно коректною, містити необхідний мінімум спеціальної термінології. Не варто переобтяжувати статтю термінами і складними термінологічними виразами. Текст статті повинен бути зрозумілим для людини із загальною середньою освітою (у сукупності зі супутніми статтями Вікіпедії, на які повинні стояти гіперпосилання).

3. Форма[ред. код]

 1. Розмір, чи довжина, статті повинна відповідати обсягу аналізованого предмета. Коли доречно, окремі розділи слід виділяти в окремі статті.
 2. Стаття повинна відповідати стандартам форматування статей в проєктах Фонду Вікімедіа. Вона має використовувати правильну українську типографіку, бути повністю вікіфікованою, мати посилання на інші статті Вікіпедії та інтервікі.
 3. Стаття обов'язково повинна містити в тексті виноски, які будуть зібрані в розділі «Примітки».
 4. Стаття має мати чітку і логічну структуру: коротка анотація; зміст; основна частина, розбита на розділи; примітки; література; джерела.
 5. Якщо тематика статті дозволяє, в статті має бути продуманий і якісний ілюстративний матеріал. Див. Вікіпедія:Зображення.
 6. У статті вітається доречне форматування. Як зайве, так і недостатнє оформлення заважає читанню.

4. Оригінальність і юридична бездоганність[ред. код]

 1. Вибрана стаття має бути оригінальним текстом, а не скопійованим з якогось (нехай навіть не захищеного авторським правом) джерела. Але це жодним чином не означає, що стаття може бути оригінальним дослідженням.
 2. Усі використані в статті зображення мають бути бездоганні з погляду закону, тобто вони не мають бути захищені ліцензіями, що не дозволяють використання їх у Вікіпедії. На сторінці кожного використаного в статті зображення має міститися правдива інформація про ліцензії, а також про автора зображення. Див. Вікіпедія:Правила використання зображень.

Див. також[ред. код]