Вікіпедія:Що таке стаття?
![]() |
Це есе містить поради або погляди одного чи більше дописувачів Вікіпедії. Есе можуть відображати як широковизнані норми, так і переконання невеликої групи. Ставтеся до цих порад розважливо. Есе не є правилом чи настановою. |
Визначення терміну «стаття» у Вікіпедії залежить від погляду. Не всі можливі визначення є досить чіткими та правильними.
Найбільш загальне поняття — сторінка. Так називаються пойменовані записи в базі даних Вікіпедії. Імена сторінок відносяться до різних просторів. Всі статті належать основному простору імен (іменованому іноді «простором статей»). Перенаправлення і сторінки значень також зустрічаються в основному просторі, проте до статей зазвичай не відносяться.
З точки зору правил Вікіпедії заготовки статей є окремим випадком статей. Термін «заготовка» описує не сутність об'єкта, а поточний рівень його якості.
З погляду зв'язності[ред. код]
Статтею називають пов'язаний між собою текст, який має заголовок з основного простору імен, зміст якого відображає єдине значення його заголовка.
Сторінки значень описують кілька різних значень терміна, а сторінки перенаправлення зовсім не містять зв'язного тексту. Вони не потрапляють під визначення статті.
Відкриті та неенциклопедичні списки, такі, як списки для координації робіт, не можуть містити зв'язного енциклопедичного тексту (що відрізняє їх від енциклопедичних списків). Вони являють собою певний спосіб навігації по незавершеним розділам.
Установка в текстах статей посилань на інші статті потрібна, а установка посилань на сторінки значень не завжди.
З погляду якості[ред. код]
Рекомендовані до прочитання статті, як правило, не повинні містити явних недоліків. Для інформування про недоліки в Вікіпедії застосовуються службові шаблони, які додають статті в приховані категорії, в тому числі:
- {{без джерел}}
- {{тупикова стаття}}
- {{вікіфікувати}}
- {{ізольована стаття}}
тощо
На жаль, не всі наявні недоліки позначені відповідними шаблонами.
З погляду ботів[ред. код]
![]() | Цей розділ статті ще не написано. |