Вікіпедія:SOPA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikipedia SOPA Blackout Design W cropped.png

Свобода слова під загрозою
Законопроєкт Stop Online Piracy Act (SOPA), що розглядається конгресом США, загрожує існуванню Вікіпедії.
Під виглядом захисту інтелектуальної власності до закону внесено способи цензурування Інтернету.

Ви можете допомогти у протидії

Stop Online Piracy Act (SOPA або H.R. 3261) — законопроєкт, внесений до Палати представників у США 26 жовтня 2011 року Ламаром Смітом і групою з 12 співавторів. Законопроєкт розширює можливості американських правоохоронних органів і правовласників у боротьбі з нелегальним контентом в Інтернеті, торгівлі захищеної авторським правом інтелектуальної власністю і контрафактом. Згідно із законопроєктом, будь-який учасник діяльності в мережі Інтернет — починаючи з провайдерів, закінчуючи пошукачами і навіть рекламодавцями, — зобов'язаний фактично з будь-якого звернення правовласника припинити надання послуг ресурсу, обвинуваченому у піратстві, і припинити з ним будь-яку взаємодію (наприклад, закрити канал оплати контенту, призупинити рекламний контракт, обмежити дію платіжної системи, виключити сайт з пошукової видачі, видалити посилання на сайт, повністю заблокувати сайт для відвідин, заборона платіжним системам (типу PayPal, Visa і т. д.) проводити платежі на користь сервісів і так далі); в іншому випадку будь-який із прямих і непрямих контрагентів обвинуваченого сайту буде розцінюватися як його співучасник.

18 січня на 24 години на знак протесту відключено Вікіпедію англійською мовою. Солідарність висловили спільноти інших Вікіпедій, зокрема німецької та російської. Спільнота Вікіпедії українською мовою підтримує колег і закликає всіх тих, хто бачить цей текст, допомогти у протидії прийняттю закону.

Ви можете
  • Розповісти друзям:


Див. також
  • Прес-реліз ГО «Вікімедіа Україна» на підтримку спільноти Вікіпедії та Фонду «Вікімедіа»
  • Аналогічні акції проходять на Вікісховищі, в Інкубаторі, у Вікісловнику грецькою мовою, у Вікіпедіях німецькою, іспанськю, італійською, нідерландською, польською, російською, португальською, шведською, китайською, каталонською, норвезькою, в'єтнамською, хорватською, грецькою, арабською, якутською, малайською, бенгальською мовами, а також «спрощеною англійською».