Вікіпедія:Telegram

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Telegram — пропрієтарний чат-додаток та месенджер, програмне забезпечення доступне у вигляді вебсайту і додатків для комп'ютера та мобільних пристроїв, який дозволяє користувачам додавати і обмінюватися фотографіями, стікерами, голосовими та текстовими повідомленнями, файлами будь-якого типу, а також робити аудіо і відеодзвінки. Сервіс побудований на власній технології шифрування листування MTProto. Чат для спілкування учасників Української Вікіпедії заснований у 2019 році й відтоді активно використовується. Це місце, де ви можете поговорити з іншими вікіпедистам, а також отримати пораду і необхідну допомогу. А у каналі — завжди можете прочитати якусь цікаву інформацію.

Опис[ред. код]

Чат та канали не є офіційними проєктами Вікіпедії українською мовою, а є платформами, яку ведуть самі волонтери та учасники проєкту. Вони були створені користувачами Вікіпедії як місце для більш зручного спілкування вікіпедистів, для обміну інформацією, спілкування і взаємодопомоги. Однак, оскільки вся спільнота Української Вікіпедії не присутня у чаті та каналі — вони підходить лише для спілкування, консультацій і більш зручної взаємодії, а більш важливі обговорення повинні проводитися на відповідних сторінках Вікіпедії. Крім того, чат своєрідним продовження відповідного чату у Скайпі, до того ж, там немає формальних правил та обмежень.

Повний перелік наявних каналів та чатів інших мовних проєктів спільноти Вікімедіа можна знайти на сторінці проєкту Метавікі.

Чати[ред. код]

  • ВікіФлудоЧат — чат для неформального спілкування про Вікіпедію, рух Вікімедіа загалом, технічні аспекти дотичні до MediaWiki та просто будь-чого, про що цікаво поговорити присутнім вікіпедистам та вікіпедисткам. )

Боти[ред. код]

  • @ukwikibot — бот, який вміє відповідати на питання «Що таке …?», «Хто такий …?», «Хто така …?» та «Хто такі …?» задані кимось з учасників чату, до якого його додано, посиланнями на релевантні статті в україномовні Вікіпедії. Також бот вміє видавати посилання на випадкову статтю Україномовної Вікіпедії. Бот контролюється користувачем RLuts.

Канали[ред. код]

  • WikiUa («Моя Вікіпедія») — неофіційний канал Української Вікіпедії, в якому кожен день публікується рейтинг статей за день українською та англійською мовами, фото дня, а також новини української Вікіпедії.
  • «Вікімедіа Україна» — офіційний канал громадської організації «Вікімедіа Україна», яка займається підтримкою та розвитком Вікіпедії в Україні і є регіональним відділення Фонду Вікімедіа в Україні.

Використання[ред. код]

Telegram можна безкоштовно завантажити на будь-яку з операційних систем: Microsoft Windows, macOS, Linux, в тому числі й мобільних, таких як iOS та Android, а також використовувати в більшості інтернет-браузерів без додаткового завантаження. Приєднання до чату та каналу у Telegram здійснюється за посиланнями, що розташовані вище. Після приєднання користувач може просто повернутися на сайт Telegram або відкрити клієнт на свій вибір.

Див. також[ред. код]