Вікіпедія:WikiGap 2021

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

WikiGap 2021

Коротка адреса: wikigap.org.uaПеріод проведення: 5-21 березня
Ідея: Створюємо та покращуємо статті про видатних жінок, щоб зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії і показати світові досягнення видатних жінок.


Результати

Долучитися онлайн

Сувеніри для учасників та учасниць WikiGap 2021

Протягом 5—21 березня до WikiGap можна долучитися онлайн з будь-якої точки світу. Взяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише зареєструватися у Вікіпедії.

Щоб долучитися до WikiGap онлайн:

 1. Створіть або суттєво доповніть принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
 2. Обов'язково додайте на сторінку обговорення створених/поліпшених статей шаблон {{WikiGap 2021}}.

Ви можете створити статтю про будь-яку визначну жінку або на споріднену тему (наприклад, оглядову статтю про становище жінок у певній галузі). Якщо не знаєте з чого почати, скористайтеся пропонованими темами.

Базові вимоги до статей

[ред. код]
 • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значимості; не варто створювати статті про людей, які їм не відповідають.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше в авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей.

Сувеніри та призи

[ред. код]
 • Учасниці й учасники онлайн-марафону, які створять або суттєво поліпшать принаймні дві статті в рамках WikiGap, отримають сувеніри від організаторів заходу.
 • Особливий подарунок можна отримати, якщо ваша стаття отримає статус «доброї» або й «вибраної»[k 3].
 • Також можна брати участь у споріднених проєктах і боротися там за окремі призи — міжнародному WikiGap Challenge, а також WikiGap в українських Вікіцитатах. Детальніше про них — нижче.

Відзначатися будуть ті статті, на сторінках обговорення яких є шаблон {{WikiGap 2021}}. Організатори залишають за собою право не надсилати сувеніри, якщо у внеску учасника чи учасниці є суттєві порушення правил Вікіпедії або якщо статті не відповідають темі марафону

Вебінар

10 березня відбувся вебінар WikiGap. Запис доступний за посиланням.

Програма вебінару
 • Виступ запрошеної спікерки — Анни Гюльстранд (швед. Anna Gullstrand) зі Швеції, засновниці Studio How і партнерки одного з найуспішніших цифрових агентств Швеції Fröjd. Вона розповіла про жіноче лідерство у цифрову епоху.
 • Виступ досвідченої вікіпедистки Віри Моторко. Вона розповіла про Вікіпедію та продемонструвала, як створювати і редагувати статті.

Споріднені проєкти

Паралельно із марафоном WikiGap в українській Вікіпедії ви можете наповнювати вікіпроєкти українською мовою у двох споріднених акціях — WikiGap Challenge та WikiGap у Вікіцитатах.

WikiGap Challenge

[ред. код]

З 8 березня до 8 квітня триватиме марафон WikiGap Challenge — міжнародна акція, присвячена створенню й поліпшенню статей про жінок та пов'язані теми. У її межах можна створювати вікістатті будь-якою мовою, зокрема й українською. Проєкт проводять Міністерство закордонних справ Швеції та «Вікімедіа Швеція» за підтримки Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Призер(к)и отримають подарунки та сувеніри.

WikiGap в українській Вікіпедії та міжнародний WikiGap Challenge є окремими проєктами, тож статті українського WikiGap не будуть зараховані до WikiGap Challenge автоматично. Однак ваш внесок в українському марафоні ви можете вручну зарахувати і у міжнародній акції також; для цього зазначте його на сторінці WikiGap Challenge відповідно до вимог.

Вікіцитати

[ред. код]

Паралельно із основним марафоном у Вікіпедії український WikiGap також проходить у Вікіцитатах, сестринському проєкті Вікіпедії. Запрошуємо усіх охочих розширювати базу висловлювань видатних жінок українською мовою. Деталі — на сторінці кампанії.

Розкажіть про свою участь

 • Розкажіть про вашу участь у WikiGap у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґу #WikiGap
 • Теґайте сторінки української Вікіпедії у та .

Контакти і посилання

Примітки

[ред. код]
 1. Враховуються статті, позначені шаблоном {{WikiGap 2021}}
 2. Донецька Текля Іванівна та Жіночий герб
 3. Допрацювати і номінувати статтю на цей статус потрібно до 31 березня включно; конкретного дедлайну для власне отримання статусу немає