Віллем Бейтевех

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Віллем Бейтевех
Willem Pietersz. Buytewech - Banquet in the Open Air - WGA3721.jpg

«Бенкет на відкритому повітні»
Інші імена Луїс-Огюст
Народився 1591 або 1592
Роттердам
Помер 23 вересня 1623
Роттердам
Громадянство Statenvlag.svg Республіка Об'єднаних провінцій
Національність голландець
Діяльність художник
Батько Пітер Якобзон
Дружина Алт'є ван Амеронген
Діти Willem Willemsz. Buytewech[d]

Віллем Бейтевех (*Willem Buytewech, 1591 або 1592 —†23 вересня 1623) — нідерландський (голландський) живописець, малювальник та офортист часів бароко.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м.Роттердам в родині шевця Пітера Якобзона. Втім, точних відомостей щодо року народження художника немає — 1591 або 1592. З дитинства виявив хист до живопису, тому Віллема було віддано на навчання в художню майстерню міста Гарлема, де тоді була відома школа.

У 1610 році став працювати разом з відомим художником Франсом Галсом, який справив значний вплив на Бейтевеха. У 1612 році стає членом гарлемської гільдії художників Св. Луки. Незабаром після одруження на представниці патриціанської родини, яке відбулося у 1613 році, повертається до рідного міста, де працював до самої смерті у 1623 році. Його син Віллем, що народився вже після смерті майстра, теж став художником.

Творчість[ред.ред. код]

«Веселе товариство». 1620 рік

Розквіт творчості припадає на 1606–1624 роки. Бейтевех є одним з творців голландського побутового жанру і національного пейзажу. Художник в своїх картинах малював сцени офіцерських гулянок («Веселе товариство», картин з такою назвою у художника було близько 8), епізоди солдатського та домашнього побуту, сцени вуличного життя, відтворював їх також в численних малюнках.

Сміливість і гострота спостережень, свобода і природність композиції поєднуються в роботах Бейтевеха з витонченістю і артистизмом особистої манери художника, вишуканістю ошатного колориту, алегоричністю сюжетів і тим, що йдуть від мистецтва маньєризму.

Бейтевеху належать також ліричні, тонкі за виконанням пейзажні офорти та малюнки («Річка в лісі», Британський музей, Лондон).

Джерела[ред.ред. код]

  • Wilhelm Adolf Schmidt: Buytewech, Willem (Radierer). In: Allgemeine Deutsche Biographie (ADB). Band 3, Duncker & Humblot, Leipzig 1876, S. 677 f.

Посилання[ред.ред. код]