Перейти до вмісту

Віллем Ейк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Віллем Якобус Ейк
нід. Willem Jacobus Eijk
Герб
Герб
Гасло: Noli recusare laborem
Не відмовляйся від праці
Утрехтський
з з 11 грудня 2007 р.
Конфесія: Римо-Католицька Церква
Попередник: кардинал Адріанус Сімоніс
 
Альма-матер: Лейденський університет, Амстердамський університет, Папський університет святого Томи Аквінського і Папський Латеранський університет
Діяльність: богослов, лікар, професор, ксьондз, католицький єпископ
Народження: 22 червня 1953 р.
Дюйвендрехт, Нідерланди
Єп. хіротонія: 1 червня 1985 р.; 6 листопада 1999 р., кардинал Адріанус Сімоніс
Престол: Утрехтський
Посада: архієпископ
Єпископства: єпископ Гронінген-Леуварденський

CMNS: Віллем Ейк у Вікісховищі

Віллем Якобус Ейк (*22 червня 1953, Дюйвендрехт, Нідерланди) — нідерландський кардинал, архієпископ Утрехтський, примас Нідерландів.

Біографія

[ред. | ред. код]
єпископ Гронінген

У 1978 р., після навчання в університеті в Амстердамі, захистив докторську дисертацію з медицини. Згодом вступив до духовної семінарії в Керкраде. 1 червня 1985 р. отримав священичі свячення. У 1987 р. захистив докторат з медичної біоетики (з дисертацією про евтаназію), а в 1990 р., після навчання в Папському університеті святого Томи Аквінського — докторат з філософії (з дисертацією про генну інженерію).

17 липня 1999 р. папа Римський Іван-Павло II призначив о. Віллема Ейка правлячим єпископом дієцезії Гронінген-Леуварден. 6 листопада 1999 р. прийняв єпископські свячення (головним святителем був кардинал Адріанус Сімоніс).

11 грудня 2007 р. папа Римський Бенедикт XVI призначив його архієпископом-митрополитом Утрехта, на місце кардинала Сімоніса, який подав у відставку у зв'язку з осягненням пенсійного віку.

На кардинальській консисторії 18 лютого 2012 року Бенедикт XVI надав Віллему Ейку сан кардинала-пресвітера з титулом римської церкви Сан Каллісто.

21 квітня 2012 року кардинал Ейк був призначений членом Конгрегації в справах духовенства і Конгрегації в справах католицької освіти[1].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. NOMINA DI CARDINALI MEMBRI DEI DICASTERI E DEGLI ORGANISMI DELLA CURIA ROMANA[недоступне посилання з квітня 2019](італ.)

Посилання

[ред. | ред. код]