Вільногірський гірничо-металургійний комбінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вільногірський гірничо-металургійний комбінат — гірничо-збагачувальне і металургійне підприємство в Україні, працює на базі Малишівського (Самотканського) розсипного родовища ільменіт-рутил-цирконових пісків (Дніпропетровська область), відкритого в 1954 р.

Історія[ред. | ред. код]

Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат заснований 1956 року. Експлуатація родовища і виробництво ільменітового, рутилового та цирконового концентратів здійснюється з 1961 р.

Технологія[ред. | ред. код]

Розробка ведеться відкритим способом — кар'єрним, з використанням роторного комплексу. Транспортування рудних пісків здійснюється стрічковими конвейерами і гідротранспортом; розкривних порід — конвейерами і автотранспортом. Збагачувальне виробництво в своєму складі має фабрику обезводнювання і збагачення, і саме збагачувальне виробництво, яке включає дезінтеграцію і знешламлювання, гравітаційне збагачення, сушку, розділення колективного концентрату з використанням електричних та магнітних методів збагачення. Реконструкція збагачувального виробництва в 1974-80 р.р. дозволила довести потужність підприємства до 200 тис. т на рік ільменітового к-ту. Основними продуктами збагачення комбінату є рутиловий (понад 95% TiO2), ільменітовий (понад 63% TiO2), цирконовий, ставролітовий, дистен-силіманітовий концентрати.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]