Вільям Джеймс Сідіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вільям Джеймс Сідіс на видачі диплому у Гарварді, 1914 р.

Вільям Джеймс Сідіс (англ. William James Sidis; 1 квітня 1898 — 17 липня 1944) — за походженням українець, вундеркінд, поліглот, ексцентричний геній, відомий у США на початку XX століття, володів незвичайними математичними та лінгвістичними здібностями.

Біографія[ред.ред. код]

Вільям Джеймс Сідіс народився в Нью-Йорку 1 квітня 1898 року в сім'ї євреїв-емігрантів з України. Його батько, Борис Сідіс, рятуючись від політичних переслідувань емігрував у 1887 році. Був одним з найважливіших психологів та психіатрів США свого часу. Його мати Сара Сідіс закінчила Університет Медицини в Бостоні в 1897 році, але залишила кар'єру заради виховання сина.

Батьки хотіли зробити Вільяма Сідіса генієм, використовуючи власні методи навчання, за які неодноразово були розкритиковані. У віці 18 місяців самостійно читав газету «Нью-Йорк Таймс». у 8 років знав вісім мов. Його IQ оцінювався приблизно в 250—300 (найвищий з будь-коли зареєстрованих у світі). В 11-річному віці вступив у Гарвард.

Сідіс знав 40 мов і легко міг перекладати з однієї на іншу. А також створив власну штучну мову — Vendergood, основану в більшій частині на латині, грецькій, а також німецькій, французькій мовах.

Помер у Бостоні 17 липня 1944 року від крововиливу у мозок.

Посилання[ред.ред. код]