Вінницький авіаційний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державне підприємство «Вінницький авіаційний завод» займається ремонтом і сервісним обслуговуванням легкомоторної авіації загального призначення.

Історія[ред. | ред. код]

ДП «Вінницький авіаційний завод» (колишній завод № 421 ГА) заснований в 1961 році на базі військових авіаремонтних майстерень, що ремонтували планери і виробляли авіамішені.

Після організації ремонтного заводу був розпочатий ремонт легкомоторної авіації — літаків Як-12, а потім Ан-2 і вертольотів сімейства КБ імені Камова — Ка-15, Ка-18 і поршневих двигунів АИ-14, М14В26.

У 1970-ті роки заводом освоєно ремонт вертольотів Ка-26 і його агрегатів, у 1980-і роки ремонт вертольотів Мі-2, літаків Як-18Т, Як-52 і ВСУ РУ19А-300.

Завод поступово перетворився на найбільше підприємство з ремонту легкомоторної авіатехніки. Щомісяця з ремонту виходило понад 100 одиниць літальних апаратів і до ста одиниць авіадвигунів. На гарантії заводу щорічно перебувало в середньому 3000 одиниці літаків, вертольотів і авіадвигунів. На завод надходили в ремонт літаки і вертольоти практично зі всієї Європейської частини СРСР і 7 іноземних держав. Завод, як провідне ремонтне підприємство, надавав допомогу в освоєнні ремонту окремих типів літальних апаратів і двигунів авіапідприємствам інших держав.

У 1981 році завод випустив з ремонту 10000-й літак Ан-2.

Спільно з АНТК імені Антонова на початку 1990-х років впроваджена технологія обтягування крил і хвостового оперення літака Ан-2 синтетичною поліефірною тканиною замість бавовняної тканини АСТ-100.

В даний час Вінницький авіазавод є єдиним авіаремонтним підприємством в Україні з ремонту літаків Ан-2, Як-18Т, Як-52 і вертольотів Ка-26, він проводить контрольно-відновлювальні роботи літаків з метою використання невиробленим авіатехнікою ресурсів і здешевлення вартості ремонту.

На заводі створена авіакомпанія «ВіАЗ», яка має сертифікат експлуатанта авіаційної адміністрації України і може надавати послуги з авіаційно-хімічних робіт, здачі в оренду літаків Ан-2 і вертольотів Ка-26, надавати послуги з технічного обслуговування авіатехніки. Отриманий сертифікат на право ремонту авіатехніки Російської Федерації.

На початку 2011 року компанія «Мотор Січ» виявила бажання взяти в управління ДП «Вінницький авіаційний завод» і налагодити на ньому випуск авіаційних моторів.[1] В жовтні того ж року на базі Вінницького авіаційного заводу був завершений перший капітальний ремонт перших 2 вертольотів Мі-2[2], для Замовника — ПАТ Мотор Січ, з заміною відпрацьованих моторів на відремонтовані в Кутаїсі.

Ремонт літаків і вертольотів[ред. | ред. код]

Виробництво заводу функціонально розділене на два види: ремонт літаків і ремонт авіадвигунів, які є замкнутими і виконують всі види робіт. Двигуни і агрегати проходять повний цикл від розбирання, дефектації та випробувань до відвантаження і здачі замовнику готового виробу.

ДП «Вінницький авіаційний завод» проводив капітальні ремонти літаків Ан-2, Як-18Т, Як-52, вертольотів Ка-26 і Мі-2. Завод мав сертіфікат на ремонт і обслуговування цих типів авіатехніки Департаменту повітряного транспорту України.

Технології контрольно-відновлювальних робіт дозволяють проводити ремонтні роботи за станом авіатехніки як в умовах заводу, так і в умовах базових авіапідприємств. Завод укомплектований виїзними бригадами для виконання цих робіт.

Адреса заводу: Україна, 21034, Вінниця, вулиця Чехова, 7.

Директор: О. В. Ярославский

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]