Вінницяпобутхім

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вінницяпобутхім
Тип бізнес
Галузь хімічна промисловість
Засновано 1999, (1968)
Штаб-квартира Вінниця
Ключові особи Кузін Віктор Веніамінович - Голова правління
Продукція пральний порошок
Співробітники 350
Сайт www.lotos.ua

Вінницяпобутхім — закрите акціонерне товариство, що є одним з провідних виробників миючих засобів в Україні. Було створене 22 грудня 1999 року на базі рештків виробничого об'єднання «Хімпром».

Історія[ред. | ред. код]

Вінницяпобутхім став нащадком Вінницького хімічного заводу, підприємства з віковою історією і одним з основних промислових об'єктів Вінниці. В різні часи заклад називався по різному: в листопаді 1921 — фосфатний завод, згодом суперфосфатний завод, вінницький хімкомбінат, хімзавод імені Свердлова, виробниче об'єднання «Хімпром». Основні види продукції заводу були фосфатні добрива, пральний порошок, кормові домішки. Кількість працівників — близько 4500. Завод мав житловий фонд і розгалужену соціальну інфраструктуру.

Наприкінці 1990-х завод припинив свою роботу через нерентабельність виробництва, з багатомільйонної заборгованістю робітникам. Переважна кількість виробничих потужностей була демонтована, територія і об'єкти заводу були поділені між кількома орендаторами.

Вінницяпобутхім не має повного виробничого циклу, випускає свою продукцію на базі привозної сировини.

Продукція[ред. | ред. код]

Пральні порошки[ред. | ред. код]

Вінницький Лотос подвійний аромат — родина порошків «ЛОТОС» з посиленим ароматом і пральною здатністю. Випускаються в картонних пачках по 450 г з ароматами лимону, яблука, троянди та лілії. Це багатофункціональні пральні порошки для повсякденного використання. Порошки містять алкілбензол-сульфонати (АБСФ) як миючу основу.

Вінницький Лотос — перереєстрована у 2001 році для захисту від підробок серія пральних порошків «Лотос». Випускається у пачках по 450 грам, екопаках по 0,9 кг і 1,8 кг, сошетах по 150 грам. Існують такі марки порошків цієї серії, як «Лотос М», «Лотос Лимон», «Лотос Свіжість», «Лотос Супер», «Лотос Біо+». З серпня 2003 року пральні порошки серії «Вінницький Лотос» представлені у новій пачці з оглядовим віконцем. Це має захищати порошок від підробки.

Макс — родина пральних порошків: «МАКС універсал Лимон», «МАКС універсал Свіжість» та «МАКС біо плюс» для щоденного прання.

Біо-Н — пральний порошок з потрійною формулою ензимів для видалення плям білкового походження (кров, молоко, яєчний білок, какао, залишки їжі, піт та ін.). Випускається в пачках по 450 грам з ароматами яблука та лимону.

Засоби для чистки[ред. | ред. код]

Лотос Лимон та Лотос Аромат квітів — продукти серії порошків для чистки «ЛОТОС». Порошок призначений для чистки фаянсових, порцелянових, керамічних та емальованих поверхонь, кафелю й сантехнічного обладнання від жирових, харчових забруднень та іржі.

Технічні мийні засоби[ред. | ред. код]

  1. Ремос — використовується для очистки і знежирення деталей, вузлів техніки і тракторів при ремонті.
  2. ТМОК
  3. КМ-19
  4. Лабомід-102
  5. Лабомід-203
  6. Вінвал (Сінвал)
  7. ОПМ-1

Посилання[ред. | ред. код]