Вінчестер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вінчестер
Вид Вінчестер
Країна Велика Британія
Населення
 - Усього 40,000
Часовий пояс CET (UTC+0)
 - Літній час CEST (UTC+1)
Поштовий код SO22, SO23
Телефонний код(и) +44 1962
Веб-сайт: www.winchester.gov.uk
Red pog.svg
Вінчестер

Вінчестер (Winchester) — місто в південній Англії, графство Гемпшир з населенням близько 40 тис. Вінчестер був столицею Англії протягом 10-го і на початку 11 століття. У Вінчестері поховані видатні діячі Середньовіччя Альфред I Великий та Канут Великий.

Історія[ред. | ред. код]

Велике місто часів Римської імперії. Король Альфред Великий в IX ст. оголосив його столицею королівства Вессекс. Вже в ті часи зодчими було розпочато зведення Вінчестерського собору, яке було продовжено норманами, які захопили острів. Кнуд Великий зробив Вінчестер столицею всієї Англії. Аж до XIX століття місцевий ярмарок був одним з найбільших у країні. Вироблення вовни було розвинено у Вінчестері з саксонських часів і століттями було основою міського господарства. Після пожежі в середині XII століття Вінчестер остаточно поступився політичною першістю Лондону.

Визначні пам'ятки[ред. | ред. код]

Вінчестерський собор перевершує всі середньовічні храми Європи за довжиною своєї нави (170 метрів). Цей пам'ятник англійської готики був закладений в 1079 році місцевим єпископом Валькеліном. Крім кількох англійських королів, у північній наві покоїться прах письменниці Джейн Остін. На початку XX ст. стародавній храм став руйнуватися, через те, що його фундаменти поступово занурювалися в ґрунт. Сім років тривало закачування бетону у фундамент собору, завдяки чому він був врятований.

У Вінчестері збереглася середньовічна богадільня Сент-Кросс, зведена в 1136 році. Вінчестерський коледж для хлопчиків був заснований в 1382 році. На околиці старого Вінчестера височіють залишки Вінчестерського замку, Західні ворота (West Gate) з Великою залою (Great Hall), побудованою 1234 року. Саме в його залі, за легендою, за столом короля Артура збиралися лицарі Круглого столу.

Міста-побратими[ред. | ред. код]

Видатні уроженці[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]