Вірджинська компанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вірджинська компанія
Тип акціонерне товариство[1]
торгова компаніяd[2] і chartered companyd
Галузь водний транспорт і торгівля[3]
Спеціалізація водний транспорт
Засновано 10 квітня 1606
Засновник(и) Яків I
Закриття (ліквідація) 24 травня 1624
Штаб-квартира Лондон
Територія діяльності Колонія Вірджинія і Бермудські острови
Продукція товарна культураd
пиломатеріали
тютюн
CMNS: Вірджинська компанія у Вікісховищі
Лицьова та зворотна сторона печатки Вірджинської компанії

Вірджинська компанія (англ. Virginia Company) — колективне найменування двох англійських акціонерних товариств: Лондонської та Плімутської компаній.

Обидві компанії були засновані за сприяння Річард Гаклюйта в 1606 році для торгівлі та колонізації Північної Америки. Лондонська компанія отримала у власність землі між 34 і 41 паралелями на березі Атлантичного океану. Територія Плімутської компанії розташовувалася між 38 і 45 паралелями. Лондонці заснували в 1607 році на Джеймс-Рівер колонію Джеймстаун; плімутці, щоб не відстати, заснували колонію Поупхем на річці Кеннебек. У 1609 році Плімутська компанія припинила існування і всі землі перейшли у власність Лондонської компанії.

У фінансовому відношенні компанія не була успішною і навіть вдалася до лотереї для залучення нового капіталу. Компанія втратила патент на володіння і управління Вірджинією в 1624 році і територія Вірджинії стала британською колонією. Це відбулося в основному в результаті різанини, влаштованої індіанцями в Джеймстауні в 1622 році.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]