Віртуальний хостинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Віртуальний хостинг (англ. shared hosting) — вид хостингу, при якому багато веб-сайтів розташовано на одному веб-сервері. Це найекономічніший вид хостингу, який підходить для невеликих проектів. Зазвичай кожен веб-сайт розташований на своєму власному розділі веб-сервера, але вони всі разом користуються одним і тим же програмним забезпеченням.

Реалізація[ред.ред. код]

Існує два основні методи реалізації доступу до веб-сайтів:

  • по імені (англ. shared IP hosting), коли всі веб-сайти використовують одну спільну IP-адресу. Згідно з протоколом HTTP/1.1 веб-браузер при запиті до веб-сервера вказує доменне ім'я веб-сайту в полі Host заголовка поточного запиту, і веб-сервер використовує його для правильного виконання запиту, а також копіює це ім'я в комірку [HTTP_HOST] суперглобального масиву $ _SERVER.
  • за IP-адресою (англ. dedicated IP hosting), при якому у кожного веб-сайту є власна IP-адреса, а веб-сервер має кілька фізичних або віртуальних мережевих інтерфейсів.

Можливості[ред.ред. код]

Віртуальний хостинг як послугу порівнюють і описують, в залежності від кількісних обмежень:

  • розмір дискового простору
  • кількість місячного трафіку
  • кількість сайтів, які можна розмістити в рамках хостингу як однієї послуги
  • кількість баз даних, типи і кількість місця під бази даних
  • кількість поштових скриньок і FTP-акаунтів
  • мови програмування і фреймворки які підтримує хостинг
  • якісним обмеженням
  • вільні ресурси CPU, оперативної пам'яті, які впливають на швидкодію сервера

У зв'язку з тим, що на такому сервері зазвичай знаходиться дуже багато різних сайтів, навантаження вельми непропорційне і деякі хостери обмежують ресурси сервера (в основному CPU) для скриптів користувача.

Одним з важливих критеріїв вибору хостингу є використовувана операційна система, оскільки від цього залежить програмне забезпечення, яке буде підтримувати функціональність тих або інших сервісів. Для організації послуги віртуального хостингу використовуються сервери, що працюють під управлінням ОС Unix, наприклад, FreeBSD, GNU / Linux, а також під управлінням ОС Windows. Таким чином, послугу віртуального хостингу можна розділити на дві групи: UNIX / Linux-хостинг і Windows-хостинг.

UNIX / Linux-хостинг[ред.ред. код]

UNIX / Linux-хостинг — це хостинг, який реалізований на сервері, що працює під управлінням ОС UNIX або Linux. Одними з найпопулярніших систем вважаються FreeBSD, RedHat Linux, Ubuntu, Fedora, Debian. Даний вид хостингу отримав широке розповсюдження серед хостинг-провайдерів через те, що більшість операційних систем, побудованих на UNIX і Linux, є безкоштовними. Тому вартість подібного хостингу для кінцевих клієнтів є трохи дешевшою, оскільки провайдерам не потрібно відраховувати комісію за ліцензію за користування операційною системою. Основні технології, підтримувані на UNIX / Linux-хостингу: Популярні веб-сервери для Linux-хостингу Apache, Nginx

Windows-хостинг[ред.ред. код]

Windows-хостинг — це хостинг, який реалізований на сервері, що працює під управлінням ОС Windows. В даний час найпоширенішими версіями є Windows Server 2008 R2 і Windows Server 2003 (поступово замінюється версією Windows Server 2008 R2). 1 серпня 2012 завершена розробка нової версії Windows Server 2012. У найближчі роки очікується поступовий перехід хостинг-провайдерів на дану версію ОС. Основні технології, підтримувані на Windows-хостингу: веб-сервер для Windows-хостингу IIS