Вістун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вістун — підстаршинське (унтер-офіцерське) військове звання в Україні на початку та усередині ХХ сторіччя. Використовувалося УСС, УГА та УПА.

Підстаршинське звання Українських січових стрільців (1914—1918)[ред. | ред. код]

Знаки розрізнення вістуна Українських січових стрільців (1914—1918)

Підстаршинське (унтер-офіцерське) звання українських січових стрільців, австро-угорським еквівалентом було військове звання «капрал» (нім. Korporal). Вище за рангом ніж старший стрілець, але нижче за десятника.

Українські січові стрільці, українське добровольче національне формування (легіон) у складі австро-угорської армії мало такі ж знаки розрізнення як і інші підрозділи цісарського війська. Звання хоч і мали українську назву, але були порівняні до австро-угорських. Знаки розрізнення унтер-офіцерів були на петлицях (для УСС синього кольору) у вигляді целулоїдних шестипроменевих зірочок. У 1915 році був виданий указ щодо використання добровольцями чотирьохпроменевих зірочок як знаків розрізнення, замість шестипроменевих, також змінювалося їх розташування на петлицях. Але це нововведення не набуло широкого розповсюдження. Наприкінці 1916 року у Австро-угорській імперії була введена нова форма, для якої не передбачалися кольорові петлиці. Знаки розрізнення кріпилися на комірі мундиру, за ними нашивалися вертикальні кольорові стрічки (для українського легіону жовта та блакитна стрічки).

Знаками розрізнення вістуна були дві целулоїдні шестипроменеві зірочки на петлиці (чи на комірі мундиру).[1]

Молодше звання
Старший стрілець
Старший стрілець
Українські січові стрільці
Українські січові стрільці
Вістун
Старше звання
Десятник
Десятник

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]