Віцеадмірал (Велика Британія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кар'єрна драбина британських флагманів у 19-му столітті

Віцеадмірал — флагманське звання британського Королівського флоту, яке має кодування НАТО OF-8. Воно йде за званням контрадмірала і передує званню повного адмірала.

Звання віцеадмірала існує у Королівському флоті принаймні з 16-го століття. При розгортанні флоту віцеадмірал повинен бути в авангарді, виконуючи роль заступника адмірала.

Не слід плутати звання віцеадмірала з посадою Віцеадмірал Об'єднаного Королівства, це лише посада в адміралтействі яку зазвичай займає повний адмірал у відставці, а крім того існує застаріла посада Віцеадмірала Узбережжя, які займалися військово-морською адміністрацією у кожному морському графстві.

Відзнака та персональний прапор[ред. | ред. код]

Віце-адмірали мають право ходити під власним прапором. Прапор представляє собою хрест Св. Георга з червоним диском у лівому верхньому секторі.

На нарукавному шевроні зображено одну широку золоту смужку і дві вузькі смужки над нею. З 2001 року звання відносять до тризіркового звання, а тому кількість зірок на погоні збільшено до трьох.[1][2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. royalnavy.mod.uk [Архівовано 27 вересня 2007 у Wayback Machine.] — Uniforms and Badges of Rank: Admiral
  2. Vice admiral is a three-star rank in NATO, Commonwealth and, since 2001, the Royal Navy (Refer UK DCI (Joint Service) 125/2001).