Віцендзос Корнарос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віцендзос Корнарос
грец. Βιτσέντζος Κορνάρος
Thysia tou Abraam exwfyllo.jpg
Народився 26 березня 1553[1][2]
Сітія, Ласітіон, Крит[d], Греція[3][1][2]
Помер 1613[1]
Іракліон[3][2]
Країна Flag of Most Serene Republic of Venice.svg Венеційська республіка
Національність греки[3]
Діяльність поет
Мова творів новогрецька[4]
Magnum opus Еротокрітос
Рід House of Cornarod
Брати, сестри Harsha Ramdas Bhatkald

CMNS: Віцендзос Корнарос у Вікісховищі

Вінчентзос Корнарос (грец. Βιτσέντζος Κορνάρος), або Вінченцо Корнаро, також Вікентій Корнарос (грец. Βικέντιος Κορνάρος, 1553 — 1613/1614) — критський письменник доби Відродження в Греції; автор поеми «Еротокрітос», один з провідних представників Критської школи.

Біографія[ред. | ред. код]

Про життя Вінчентзоса Корнароса відомо небагато. Дослідники спираються переважно на відомості, які про себе залишив сам Корнарос в останніх строфах «Еротокрітоса». Вважається, що він народився 1553 року в заможній родині у Трапезонді, що нині входить до складу сучасного муніципалітету Сітія, ном Ласітіон. У Трапезонді Корнарос жив приблизно до 1590 року, потім він переїхав в Кандії (нині Іракліон), де одружився з Марієттою Зено. Подружжя мало двох спільних дочок Єлену і Катерину.

1591 року Корнарос став управителем, а під час спалаху чуми з 1591 по 1593 роки він працював санітарним інспектором. Він проявляв неабиякий інтерес до літератури і був членом літературної групи під назвою Accademia degli Stravaganti (Академія дивного), яка була заснована його братом і письменником Андреасом Корнаросом.

Помер Вінчентзос Корнарос у Кандії 1613 (або 1614) року. Похований в церкві Святого Франциска. Причина його смерті залишається невідомою.

Основні твори[ред. | ред. код]

Ранній твір Корнароса — драма «Жертва Авраама», прототипом якої слугувала п'єса італійського письменника Луїджі Крото під назвою «Ісаак».

Свою поему «Еротокрітос» Вінчентзос Корнарос написав близько 1640 року живою народною мовою. Пізніше в XIX столітті «Еротокрітос» слугував джерелом натхнення для Діонісіоса Соломоса і справив значний вплив на таких грецьких поетів, як Костіс Паламас, Костас Крісталліс, Йоргос Сеферіс.

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

  • Ім'я Вінчентзоса Корнароса носить одна з площ Іракліона[5], на якій, до того ж, встановлено пам'ятник головним героям поеми Еротокрітосу та Аретусі[6].
  • Іменем Вінчентзоса Корнароса названий пором компанії Lane Line[7], побудований 1976 року[8]. Він з'єднує грецькі острови Кітера і Антикітера з островом Крит, Пелопоннесом і портом Пірея.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Николау Н. Г. Короткий словарь новогреческой литературы. — Москва : Книжный дом «Либроком», 2010. — 296 с. — ISBN 978-5-397-01373-4.
  • D. Holton, Λογοτεχνία και κοινωνία στην Κρήτη της Αναγέννησης «Literature and society in Renaissance Crete», p. 369
  • L. Politis, Ιστορία της Νεοελληνικής λογοτεχνίας «History of modern Greek literature», ed. Μ.Ι.Ε.Τ. (National Bank of Greece Cultural Foundation), Athens 1978, p. 78
  • K. Th. Dimaras, Ιστορία της νεοελληνικής λογοτεχνίας «History of modern Greek literature», ed. Ίκαρος, Athens 1975 (6η έκδοση), p. 81
  • St. Alexiou, «Εισαγωγή» «Introduction» of Βιτσέντζος Κορνάρος, Ερωτόκριτος, ed. Ερμής, Athens 1995, p. 16-17.