Газова емболія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Газова емболія – явище попадання бульбашки повітря в кровоносну судину малого діаметра і закупорка її, тобто повна зупинка руху крові по судині.

Газова емболія - захворювання, що виникає внаслідок прориву стінок альвеол з капілярами, що приводить до виносу повітряних бульбашок в кровоносне русло. Кров приносить їх у серце, звідки вони потрапляють в артерії великого кола кровообігу і досягають життєво важливих органів, перешкоджаючи нормальному їх кровопостачанню і пошкоджуючи стінки кровоносних судин.

Попадання бульбашок в мозок викликає втрату свідомості, порушення зору, слуху, координації, руху, параліч. Попадання повітря в коронарні артерії призводить до інфаркту міокарда. Гази в підшкірних судинах викликають появу на шкірі червоно-білих плям («мармуровий» малюнок шкіри).

Газова емболія є найсерйознішою формою баротравми легенів. Вона характеризується ушкодженням легенів і пульмонарних капілярів з наступним проникненням бульбашок газу в кровоносне русло.

Симптоматика[ред.ред. код]

Знерухомлення та сильні болі у грудях, розвивається ціанотичний відтінок шкіри, болісний кашель.

Розвиток церебральної емболії характеризується проникненням бульбашок повітря з током крові у відділи головного мозку, іноді спостерігається розвиток парезів і паралічів. У постраждалих може спостерігатися змішана форма баротравми легенів, яка характеризується поєднанням різних видів баротравматичної емфіземи, газової емболії і пневмотораксу.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]