Гайсинська округа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Гайсинської округи у складі Подільської губернії, 1923
Карта Тульчинської округи, 1925

Га́йсинська окру́га  — адміністративно-територіальна одиниця УСРР, утворена 7 березня 1923 року у складі Подільської губернії. Адміністративний центр — місто Гайсин.

Історія[ред. | ред. код]

Гайсинську округу створено згідно з постановою ВУЦВК від 7 березня 1923 р. № 311 «Про адміністративно-територіальний поділ Подільської губернії». Округа поділялася на 14[1] районів: Бершадський, Гайсинський, Гранівський, Дашівський, Зятковецький, Красносільський, Ладижинський, Ольгопільський, Ситковецький, Соболівський, Теплицький, Тернівський, Устянський, Хащуватський.

19 листопада 1924 року постановою ВУЦВК і Раднаркому УСРР на території Гайсинської округи утворено новий Джулинський район та розформовано Красносільський, Устянський і Зятковецький райони. Одночасно було дещо змінено як межі районів Гайсинської округи, так і зовнішні межі самої округи.

Рішенням Президії ВУЦВК від 3 червня 1925 року Гайсинську округу було ліквідовано через економічну слабкість і поганий зв'язок периферії округи з окружним центром[1], а її територію переважно включено до Тульчинської округи.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]