Гай Антіох Епіфан Філопапп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Юлій Антіох Епіфан Філопапп
Пам'ятник Філопаппу
Народився 65(0065)
Самосата
Помер 116
Афіни
Поховання
 : 

зображення місця поховання

Країна Стародавній Рим
Діяльність політик
Посада консул-суффект
Термін 109 рік
Попередник Публій Кальвізій Тулл Рузон
Наступник Гай Юлій Прокул
Рід Єрвандіди
Батько Гай Юлій Антіох Епіфан
Мати Клавдія Капітоліна
Родичі Gaius Julius Antiochianusd
Брати, сестри Юлія Бальбілла

Гай Юлій Антіох Епіфан Філопапп (лат. Gaius Iulius Antiochus Epiphanes Philopappus, 65 — 116) — державний діяч Римської імперії, консул-суффект 109 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з впливового роду Єрвандідів, що колись правили Коммагеною. Син Гая Юлія Антіоха Епіфана, онук Антіоха IV, останнього царя Коммагени (Філопапп — «той, хто любить діда»). Народився у коммагенській столиці Самосата. У 72 році був привезений до Італії. Знаходився тривалий час разом із сестрою Юлією Бальбілолою у становищі заручника. У 75 році імператор Веспасіан дозволив вільно пересуватися та перебратися до Риму. Отримав почесні титули царя, архонта. Мешкав в Афінах. До 88 року обіймав посади хорега та агонофета (організатора перегонів). В Афінах власним коштом відбудував багато громадських будівель.

За правління імператора Траяна став претором та увійшов до сенату. Був прийнятий до преторіанської гвардії та у 105 році став членом колегії арвальських братів. У 109 році став консулом-суффектом разом з Гнеєм Антонієм Фуском. У 114 році на його честь в Афінах (поблизу Акрополя) зведено пам'ятник.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hans Volkmann: Philopappos. / Der Kleine Pauly (KlP). Band 4, Stuttgart 1972, Sp. 777—778. (нім.)