Гай Антістій Вет (консул 30 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Антістій Вет
лат. Caius Antistius Vetus
Народився65 до н. е.
Стародавній Рим
Помер24 до н. е.
невідомо
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьдавньоримський політик, давньоримський військовий
Знання мовлатина
Посадаконсул
РідAntistii Veteresd
БатькоГай Антістій Вет[1][1]
Матиневідомо
У шлюбі зневідомо
ДітиГай Антістій Вет

Гай Антістій ​​Вет (75 — після 25 року до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 30 року до н. е.

Біографія

[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Антістіїв. Син Гая Антістія Вета, претора 70 року до н.е. У 45 році до н.е. Вет обіймав посаду квестора, незабаром за призначенням Гаєм Цезаря керував Сирією на посаді пропретора. Осадив бунтівного Цецилія Басса в Апамі, але йому прийшли на допомогу парфяни. Наприкінці 44 року до н.е., повертаючись з провінції, в Ахаї відмовився підкоритися Публію Корнелію Долабеллі і передав скарбницю Марку Бруту. Деякий час залишався в таборі Брута. У травні 43 року до н. е. отримав від нього вільне легатство і поїхав до Риму для здобуття претури, але у липні повернувся назад до Брута на посаді легата.

Після поразки республіканців у битви при Філіпах Антістій перейшов на бік Октавіана. Незабаром він придбав будинок Цицерона. У 35 році до н. е. отримав від Октавіана командування проти племені салассів в Альпах. Захопив вузькі гірські проходи і облягав салассів протягом двох років. Після цього вони були змушені здатися, але відразу після відходу Вета знову збунтувалися.

У 30 році до н.е. Вет обіймав посаду консула-суфекта з 1 липня по 13 вересня. У 25 році до н. е. на посаді легата Гай Антістій супроводжував Августа до Іспанії, під час хвороби останнього керував військовими діями проти кантабрів, завдав їм поразки і захопив кілька міст. Після повернення відійшов від політичного життя, подальша доля невідома.

Родина

[ред. | ред. код]
  • Гай Антістій Вет, консул 6 року до н.е.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Fast. Min. VI; Fast. Amit. CIL IX 4191.
  • Elimar Klebs: Antistius 47. // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band I,2, Stuttgart 1894, Sp. 2558.

Посилання

[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Гай Антістій Вет (консул 30 року до н. е.)