Гай Валерій Левін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гай Валерій Левін
Народився прибл. 220 до н. е.
Помер після 169 до н. е.
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада давньоримський сенатор[d], консул Римської республіки[d] і Римський губернатор[d]
Звання консул-суфект
Термін 176 рік до н.е.
Попередник Гней Корнелій Сципіон Гіспалл
Наступник Публій Муцій Сцевола
Батько Марк Валерій Левін
Рід Валерії

Гай Валерій Левін (*Caius Valerius Laevinus, прибл. 220 до н. е. —після 169 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Валеріїв. Син Марка Валерія Левіна, консула 220 та 210 років до н. е.

Про молоді роки мало відомостей. У 189 році до н. е. брав участь у військовому поході консула Марка Фульвія Нобіліора, свого зведеного брата, проти етолійців. Проявив себе під час бойових дій в Амбракії.

У 179 році до н. е. стає претором, у 178 році до н. е. як пропретор керував Сардинією. У 177 році до н. е. вдруге стає претором. У 176 році до н. е. призначається консулом-суфектом замість раптово померлого Гнея Корнелія Сципіона Гіспалла. Очолив війська в Лігурії, де придушував повстання місцевих племен. У 175 році до н. е. за свої перемоги отримав триумф.

У 174 році до н. е. увійшов до римського посольства, що спрямовувалося до Дельфійського оракула. після цього відвідав Македонію, повернувшись до Риму у 173 році до н. е. Того ж року знову відправлений як посланець до грецьких держав, а також Птолемея VI, царя Єгипту.

Останні відомості про Левіна датуються 169 роком до н. е., коли він невдало балотувався на посаду цензора. Подальша доля не відома.

Джерела[ред.ред. код]

  • Hans Volkmann: Valerius 208). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band VIII A,1, Stuttgart 1955, Sp. 44-45.