Гай Веллей Патеркул

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гай Веллей Патеркул (лат. Gaius Velleus Paterculus,? 20 до н. е. або 19 до н. е. -? 31) - римський історик, автор «Римської історії» («Historiae Romanae libri II») в 2 книгах, викладають події від Троянської війни до 30 р. Особливо докладно описані часи Августа у вигляді біографічних нарисів видатних діячів. Був претором, супроводжував Тиберія у походах в Германію і Паннонію; після повернення в Рим був претором. Його "Historiae Romanae" у двох книгах представляє короткий нарис римської історії від прибуття Енея в Італію до 30 року. У першій книзі події викладаються коротко, і дійшла вона до нас в одних уривках. У другій, що стосується подій більш близького часу, розповідь ведеться докладніше, і тому, незважаючи на однобічність, що обумовлюються суспільним становищем автора, вона становить цінне джерело. До кінця першої книги докладено щось на кшталт нарису історії грецької та римської літератури.

Література[ред.ред. код]

Єдиний рукопис Веллея Патеркула, що дійшов до епохи Відродження, втрачений, однак він послужив джерелом першого видання, що вийшов в 1520 році. Новітні видання: криця (Лейпц., 1848), Гаазе (2 вид., Лейпц., 1858) і гальма (Лейпц., 1876) .

Є російський переклад Федора Моїсеєнкова, під заголовком "Веллей Патеркул Скорочення грецької і римської історії" (СПб., 1774).

Переклади[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]