Гай Ветурій Цікурін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Ветурій Цікурін
Народився невідомо
м.Рим
Помер після 453 до н. е.
Стародавній Рим
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Посада консул
Термін 455 рік до н.е.
Попередник Спурій Вергіній Трікост Целіомонтан
Наступник Авл Атерній Вар Фонцінал
Рід Ветурії
Батько Публій Ветурій Гемін Цікурін
Брати, сестри  • Spurius Veturiusd

Гай Ветурій Цікурін (*Gaius Veturius Cicurinus, д/н — після 453 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Ветуріїв. Син Публія Ветурія Геміна Цікуріна, консула 499 року до н. е. Про молоді роки немає відомостей. У 455 році до н. е. обирається консулом (разом з Титом Ромілієм Роком Ватиканом). Під час каденції воював проти племені еквів. Втім спочатку вимушений був подолати спротив народних трибунів, які бажали в обмін на організацію призову на військову службу провести закон стосовно розподілу державних земель. Зрештою Ветурій домігся провалу цього законопроекту. Після цього рушив на допомогу союзному місту-державу Тускулум. Разом з колегою переміг еквів у битві при Альгід. При цьому приховав частину здобичі.

У 454 році до н. е. був притягнутий до суду народними трибунами Гаєм Кальвієм Цицероном та Луцієм Алієном. Зрештою засуджений до штрафу у 15 тис. бронзових ассів. У 453 році до н. е. обирається авгуром. Про подальшу долю немає відомостей.

Джерела[ред. | ред. код]