Гай Гельвій Цінна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гай Гельвій Цінна (лат. Gaius Helvius Cinna, * д/н — † 44 рік до н. е.) — давньоримський поет, представник літературної течії неотериків.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду вершників Гельвіїв. Про молоді роки мало відомостей. Цінна належав до заможної частини римського суспільства. Замолоду став товаришем Катулла. У 57 році до н.е. вони разом супроводжували Гая Мемія до Малої Азії, де останній повинен був очолити провінцію Віфінія та Понт. Втім через погане ставлення до свого оточення з боку Мемія спочатку його пост залишив Катулл, а потім й Цінна.

По поверненню до Риму займався політичними справами, був критично налаштований до Цезаря. У 44 році до н.е. обирається народним трибуном. В цьому ж році Гельвія було вбито натовпом, який почув звістку про вбивство Цезаря. Гая Цінну переплутали із змовником Луцієм Корнелієм Цінною, претором цього ж року.

Творчість[ред.ред. код]

Єдиним твором Гельвія була поема "Смірна", в якій оповідалося про кохання царівни Смірни до свого батька. Гельвій Цінна працював над нею з 64 до 55 року до н.е. Її дуже вихваляв Катулл. Втім до неї досить критично ставилися Квінтиліан та Марціал.

Джерела[ред.ред. код]