Гай Гостілій Манцін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Гостілій Манцін
лат. Gaius Hostilius Mancinus
Народився невідомо
Помер після 137 до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Посада консул
Термін 137 рік до н. е.
Попередник Децим Юній Брут Каллаік
Наступник Секст Атілій Серран
Рід Гостілії
Батько Авл Гостілій Манцін

Гай Гостілій Манцін (лат. Gaius Hostilius Mancinus; ? — після 137 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 137 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Гостіліїв. Син Авла Гостілія Манціна, консула 170 року до н. е. Про життя Гая Манціна відомо замало.

У 140 році до н. е. став претором. У 137 році до н. е. його обрано консулом разом з Марком Емілієм Лепідом Порціною. Як провінцію отримав Ближню Іспанію.

Гостілій продовжив війну з Нуманцією, намагаючись здолати коаліцію кельтіберських племен, проте зазнав поразки й був оточений. Завдяки своєму квесторові Тиберію Семпронію Гракху зумів укласти мирний договір з нумантійцями. Проте сенат та народні збори не визнали цього договору. Манцін був позбавлений посади та виданий кельтіберам на знак відмови від договору. Проте останні не прийняли Манціна. По поверненню до Риму Гостілія було виключено із сенату. Подальша доля невідома: за деякими відомостями через декілька років знову став претором.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Martin Luik, Der schwierige Weg zur Weltmacht. Roms Eroberung der Iberischen Halbinsel 218-19 v. Chr.. Zabern, Mainz 2005, S. 74-76 (Numantia). ISBN 3-8053-3471-0. (нім.)