Гай Кальвізій Сабін (консул 26 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Кальвізій Сабін
Помер 39
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада давньоримський сенатор[d], консул Римської імперії[d] і римський губернатор[d]
Батько Гай Кальвізій Сабін
У шлюбі з Корнелія Лентула

Гай Кальвізій Сабін (лат. Gaius Calvisius Sabinus, 8 до н. е. — 39 н. е.) — політичний діяч ранньої Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Кальвізіїв. Син Гая Кальвізія Сабіна, консула 4 року до н. е. Про його молоді роки збереглося мало відомостей. У 26 році обирається консулом (разом з Гнеєм Корнелієм Лентулом Гетуліком).

У 32 році Сабін разом з іншими знатними сенаторами був звинувачений в образі величі римського народу, але один з донощиків — трибун міської варти Цельс — зняв з нього звинувачення.

При імператорі Калігулі Гай Кальвізій у 39 році був призначений легатом Паннонії і відправився туди у супроводі дружини Корнелії. Побажавши дізнатися устрій військового табору, вона пробралася туди в одязі солдата, вивідала у легіонерів потрібну інформацію, а потім вступила в інтимний зв'язок з Тітом Вініем на головній площі табору. Після повернення Сабіна і Корнелії до Рим в цьому ж році проти них було порушено судову справу. Зрештою обидва наклали на себе руки, не чекаючи вироку.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Корнелія, донька Косса Корнелія Лентула, консула 1 року до н.е.

Дітей не було

Джерела[ред. | ред. код]

  • Edmund Groag, Cornelius 424), Paulys Realenzyklopädie der klassischen Altertumswissenschaft. Bd. IV, Stuttgart 1899, Sp. 1598.