Гай Кальпурній Пізон Красс Фругі Ліциніан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Кальпурній Пізон Красс Фругі Ліциніан
Народився невідомо
Рим
Помер після 117
·вбивство
Громадянство Римська імперія
Титул консул-суфект
Посада консул Римської імперії[d]
Термін 87 рік
Попередник Цезар Доміціан Август
Наступник Гай Белліцій Наталіс Тебаніан
Рід Кальпурнії
Батько Марк Ліциній Красс Фругі
Мати Сульпіція Претекстата
Брати, сестри  • Луцій Рупілій Лібон Фругі
У шлюбі з Агідія Квінтіна

Гай Кальпурній Пізон Красс Фругі Ліциніан (*Gaius Calpurnius Piso Crassus Frugi Licinianus д/н —після 117) — політичний діяч часів Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з родів Кальпурніїв та Ліциніїв. Син Марка Ліцинія Красса Фругі, консула 64 року (його батько Луція Кальпурнія Пізона було всиновлено Марком Ліцинієм Крассом, консулом 14 року до н. е.). Про молоді роки замало відомостей. Завдяки своєму походженню увійшов до колегій арвальських братів та понтифіків.

Підтримував династію Флавіїв. У 87 році стає консулом-суфектом (разом з Гаєм Гельвідієм Приском). Про його каденцію нічого невідомо.

За правління імператора Нерви (близько 97 року) брав участь (або навіть очолив) у змові з метою захоплення влади. Втім його було викрито й заслано разом з родиною до Таренту. Тут він перебував до правління імператора Траяна. Є згадки про можливість змови Гая Кальпурнія проти цього імператора, за що піддано сенатському суду й заслано на один з островів Тирренського моря. На початку правління імператора Адріана було вбито або страчено.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Cassius Dio, LXVIII 3, 16
  • Lanciani R. Supplementi al volume VI del Corpus Inscriptionum Latinarum // BCAR. Vol. 13. 1885. P. 101—103, n. 1024—1029.
  • Der Neue Pauly, Stuttgart 1999, T. 2, c. 945