Гай Кассій Лонгін (правник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Гай Кассій Лонгін
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність юрисконсульт, політик
Вчителі Масурій Сабін
Посада давньоримський сенатор[d] і римський губернатор[d]

Гай Кассій Лонгін (?  — 69) — видатний правник стародавнього Риму 1 століття, засновник власної школи з права.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Кассіїв. Син Луція Кассія Лонгіна, консула 11 року, та Елії, доньки Квінта Елія Туберона, правника. Ймовірно основу своїх знань з права Гай Кассій отримав саме від діда. Разом з правницькою діяльність Лонгін займався державницькими справами, обіймаючи різні посади. У 30 році був консулом-суффектом, у 40-41 роках за наказом Гая Калігули виконував обов'язки проконсула Азії, а з 44 до 49 року був намісником Сирії. У 49 році повернувся до Риму, де при імператорі Клавдії зайняв визначне положення завдяки чудовому знанню римського права та власному характеру.

У 66 році імператор Нерон відправив Гая Кассія у заслання до Сардинії з огляду на те, що той тримав у себе статуї Кассія, вбивці Гая Юлія Цезаря. Тут він осліп. Повернувся лише після приходу до влади імператора Веспасіана. В цьому ж році Лонгін й помер.

Правництво[ред.ред. код]

Суттєво підготовку з права Кассій отримав у Сабініанській школі права, яка розташовувалася у Римі. Лонгін мав власний погляд на римське право, багато вивчав праці своїх попередників, зіставляв з власним розумінням, практикою. Займався здебільшого цивільним правом. Основною працею Кассія Лонгіна стала «Коментарі до цивільного права». Вона використовувалася прийдешніми правниками та є згадка у Дігестах Юстиніана. Свої знання Лонгін впроваджував через своїх учнів, започаткувавши одну з визначних шкіл права, яка і отримавла ім'я «Кассієва школа».

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Юнія Лепіда

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Kupisch, Berthold (2001). «Cassius Longinus». In Michael Stolleis (ed.) (in German). Juristen: ein biographisches Lexikon; von der Antike bis zum 20. Jahrhundert (2nd edition ed.). München: Beck. p. 124. ISBN 3406 45957 9.