Гай Кокцей Бальб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Кокцей Бальб
Народивсяневідомо
Стародавній Рим
Померпісля 32 до н. е.
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Діяльністьдавньоримський політик
Знання мовлатина
Посадаконсул-суфект
Термін39 рік до н. е.
ПопередникЛуцій Марцій Цензорін
НаступникАппій Клавдій Пульхр
РідКокцеї Бальби
Батьконевідомо
Матиневідомо

Гай Кокцей Бальб (лат. Gaius Cocceius Balbus; ? — після 32 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів занепаду Римської республіки, консул-суфект 39 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Кокцеїв Бальб з Умбрії. Про батьків нічого невідомо. Під час громадянської війни між Гаєм Юлієм Цезарем та Гнеєм Помпеєм Магном підтримав першого. Після загибеля Цезаря став на бік Марка Антонія. У 42 році до н. е. обрано претором.

У 39 році до н. е. обрано консулом-суфектом разом з Публієм Алфеном Варом. Під час каденції забезпечував владу тріумвірів, насамперед впроваджено нові податки для ведення війни, підтверджено членство прихильників тріумвірів. У 35 році до н. е. призначено проконсулом до провінції Македонія. Тут забезпечував вірність областей Македонії та Ахайї. Місцеві війська надали йому почесний військовий титул імператора.

У 32 році до н. е. після остаточно розлучення Марка Антонія з Октавією Молодшою, Кокцей Бальб перейшов на бік Октавіана. Подальша доля невідома.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Broughton, T. Robert S., The Magistrates of the Roman Republic, Vol. II (1951), pg. 359, 386, 407
  • Stern, Gaius, Women, Children, and Senators on the Ara Pacis Augustae: A Study of Augustus' Vision of a New World Order in 13 BC (2006), pg. 351