Гай Ліциній Вар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Ліциній Вар
Народився невідомо
Рим
Помер після 218 до н. е.
там же
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Посада консул
Термін 236 рік до н. е.
Попередник Квінт Фульвій Флакк
Наступник Гай Атілій Бульб
Рід Ліцинії
Батько Публій Ліциній Вар
Мати невідомо
У шлюбі з невідомо
Діти Публій Ліциній Вар

Гай Ліциній Вар (лат. Gaius Licinius Varus; ? — після 218 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч часів Римської республіки, консул 236 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Ліцинії Варів. Син Публія Ліцинія Вара.

У 235 році до н. е. Гая Ліцинія було обрано консулом разом з Публієм Корнелієм Лентулом Кавдіном. Під час своєї каденції з успіхом діяв проти паданських галлів у Цізальпійській Галлії. Потім відправився до Корсики (її нещодавно відібрали в Карфагена), де його легат Марк Клавдій Главція уклав мир з корсами. Ліциній відмовився підтверджувати цю угоду й розпочав кампанію проти корсів, зрештою змусивши останніх беззастережно визнати владу Риму.

У 218 році до н..е був членом римського посольства на чолі із Квінтом Фабієм Максимом Веррукозом до Карфагену, яке намагалося розв'язати конфлікт з Карфагенту за Сагунт (захоплений Ганнібалом Баркою). Після оголошення Римом війни Карфагену Гай Ліциній Вар разом з іншими членами посольства відвідали Іспанію, Массілію, після цього повернулися до Риму. Ймовірно невдовзі Гай Ліциній помер.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 pag.1229 n.1 (англ.)
  • Friedrich Münzer: Licinius 174). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XIII,1, Stuttgart 1926, Sp. 495 f. (нім.)