Гай Норбан Флакк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гай Норбан Флакк
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер після 25 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської республіки[d]
Звання консул
Термін 38 рік до н.е.
Попередник Публій Альфен Вар
Наступник Луцій Марцій Філіп
Батько Луцій Норбан
Рід Норбани
Дружина Корнелія Бальба
Діти Гай Норбан Флакк

Гай Норбан Флакк (*Gaius Norbanus Flaccus, д/н — після 25 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив зі стану вершників. Син Луція Норбана, претора 72 року до н. е. Прихильник популярів. Підтримував Гая Цезаря під час громадянської війни з Гнеєм Помпеєм. У 43 році до н. е. стає претором. Був легатом Марка Антонія і Октавіана у 42 році до н. е. під час війни останній проти вбивць Цезаря — Марка Юнія Брута й Гая Кассія Лонгіна. Очолював разом з Децидієм Сакса авангард у Фракії. Добре вивявив себе у битві при Філіпах. За це стає консулом (разом з Аппієм Клавдієм Пульхром).

У 36 році до н. е. стає проконсулом в Іспанії. Тут переміг у 34 році до н. е. племена іберів, за що отримав триумф. У 31 році до н. е. отримує посаду проконсула провінції Азія.

Останні відомості про Норбана датуються 25 роком до н. е. у зв'язку з головуванням на сенатському засіданні, де обговорювалася угода з містом Мітілени. Втім сенат вже був не уповноважений приймати рішення стосовно міжнародних угод. Тому за наказом Флакка голова посольства поет Крінагор відправився до Тарракони, де знаходився Август.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Корнелія Бальба, донька Луція Корнелія Бальба Молодшого

Діти:

Джерела[ред.ред. код]