Гай Норбан Флакк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Норбан Флакк
лат. C.Norbanus C.f. Flaccus
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер після 25 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул
Термін 38 рік до н. е.
Попередник Публій Алфен Вар
Наступник Луцій Марцій Філіп
Рід Норбани
Батько Луцій Норбан
Мати невідомо
У шлюбі з Корнелія Бальба
Діти Гай Норбан Флакк

Гай Норбан Флакк (лат. Gaius Norbanus Flaccus; ? — після 25 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 38 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив зі стану вершників. Син Луція Норбана, претора 72 року до н. е. Прихильник популярів. Підтримував Гая Цезаря під час громадянської війни з Гнеєм Помпеєм. У 43 році до н. е. став претором. Був легатом Марка Антонія і Октавіана Августа у 42 році до н. е. під час війни останній проти вбивць Цезаря — Марка Юнія Брута й Гая Кассія Лонгіна. Очолював разом з Децидієм Сакса авангард у Фракії. Добре виявив себе у битві при Філіпах. За це став консулом разом з Аппієм Клавдієм Пульхром.

У 36 році до н. е. став проконсулом в Іспанії. Тут переміг у 34 році до н. е. племена іберів, за що отримав тріумф. У 31 році до н. е. отримав посаду проконсула провінції Азія.

Останні відомості про Норбана датуються 25 роком до н. е. у зв'язку з головуванням на сенатському засіданні, де обговорювалася угода з містом Мітилена. Втім сенат вже був не уповноважений ухвалювати рішення щодо міжнародних угод. Тому за наказом Флакка голова посольства поет Крінагор вирушив до Тарракони, де знаходився Август.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Корнелія Бальба, донька Луція Корнелія Бальба Молодшого

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Thomas Frigo: Norbanus [I 2]. // Der Neue Pauly (DNP). Band 8, Metzler, Stuttgart 2000, ISBN 3-476-01478-9, Sp. 1001. (нім.)