Гай Октавій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гай Октавій

GAIVS OCTAVIVS

Head Gaius Octavius Glyptothek Munich.jpg
Народився бл. 101 до н. е.(-101)
Веллетрі
Помер 59 до н. е.(-059)
Нола
Громадянство/підданство Стародавній Рим
Діяльність сенатор
Посада Претор, Квестор і Еділ
Батько Гай Октавій
Родичі Клавдій, Калігула і Нерон
Дружина 1. Анхар
2. Атія
Діти 1. Октавія Старша (від першого шлюбу)
2. Гай Октавій Фурин
3. Октавія Молодша (від другого шлюбу)

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Гай Октавій (лат. Gaius Octavius, бл. 101 до н.е. - 59 до н. е.) - римський сенатор. Походив із давнього, багатого роду вершників Октавіїв, вперше в роді піднявся в ранг сенатора. Батько імператора Августа.

Життєпис[ред.ред. код]

Один з його предків предків, Гай Октавій Руф, за часів Першої Пунічної війни досяг посади претора. Його прапрадід воював у званні військового трибуна під час Другої Пунічної війни. Його батько Гай Октавій був міським магістратом і дожив до похилого віку, зібравши непоганий статок.

У молодості Октавій двічі обіймав посаду військового трибуна, в 66 до н. е. став квестором, в 63 до н. е. - плебейським едилом. У 65 до н. е. Гай Октавій вдруге одружився на Атії, дочці Марка Атія Бальба і Юлії, сестрі Юлія Цезаря. Користуючись підтримкою Цезаря і Луція Ліцинія Мурени, Октавій досягає посади претора і звання сенатора. Після претури він призначається проконсулом провінції Македонія. Рухаючись туди, Октавій за спеціальним дорученням сенату у 60 році до н.е. організував знищення залишків розгромлених військ Катіліни і Спартака, що діяли на півдні Італії. За звільнення міста Фурій від розбійників Октавій отримав почесне ім'я «Фурійського» (Furinus), яке перейшло у спадок до сина. У Македонії він проявив себе непоганим адміністратором і полководцем. Октавій збирався домагатися консульства, але несподівано помер під час повернення з Македонії в Рим в 59 до н. е.

Нащадки[ред.ред. код]

Від першого шлюбу з Анхар[ред.ред. код]

Від другого шлюбу з Атією[ред.ред. код]