Гай Октавій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гай Октавій
GAIVS OCTAVIVS
Head Gaius Octavius Glyptothek Munich.jpg
Народився бл. 101 до н. е.(-101)
Веллетрі, Провінція Рим, Лаціо, Італія
Помер 59 до н. е.(-059)
Нола, Провінція Неаполь, Кампанія, Італія
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність сенатор
Посада претор, Квестор і Еділ
Батько Гай Октавій
Родичі Клавдій, Калігула і Нерон
Дружина 1. Анхар
2. Атія
Діти 1. Октавія Старша (від першого шлюбу)
2. Гай Октавій Фурин
3. Октавія Молодша (від другого шлюбу)

Гай Октавій (лат. Gaius Octavius, бл. 101 до н.е. - 59 до н. е.) - римський сенатор. Походив із давнього, багатого роду вершників Октавіїв, вперше в роді піднявся в ранг сенатора. Батько імператора Августа.

Життєпис[ред.ред. код]

Один з його предків предків, Гай Октавій Руф, за часів Першої Пунічної війни досяг посади претора. Його прапрадід воював у званні військового трибуна під час Другої Пунічної війни. Його батько Гай Октавій був міським магістратом і дожив до похилого віку, зібравши непоганий статок.

У молодості Октавій двічі обіймав посаду військового трибуна, в 66 до н. е. став квестором, в 63 до н. е. - плебейським едилом. У 65 до н. е. Гай Октавій вдруге одружився на Атії, дочці Марка Атія Бальба і Юлії, сестрі Юлія Цезаря. Користуючись підтримкою Цезаря і Луція Ліцинія Мурени, Октавій досягає посади претора і звання сенатора. Після претури він призначається проконсулом провінції Македонія. Рухаючись туди, Октавій за спеціальним дорученням сенату у 60 році до н.е. організував знищення залишків розгромлених військ Катіліни і Спартака, що діяли на півдні Італії. За звільнення міста Фурій від розбійників Октавій отримав почесне ім'я «Фурійського» (Furinus), яке перейшло у спадок до сина. У Македонії він проявив себе непоганим адміністратором і полководцем. Октавій збирався домагатися консульства, але несподівано помер під час повернення з Македонії в Рим в 59 до н. е.

Нащадки[ред.ред. код]

Від першого шлюбу з Анхар[ред.ред. код]

Від другого шлюбу з Атією[ред.ред. код]