Гай Сентій Сатурнін (консул 19 року до н.е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Сентій Сатурнін
Народився 1 століття до н. е.
Атіна, Провінція Фрозіноне, Лаціо, Італія
Помер 1 століття
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада legatus Augusti pro praetored, проконсул, консул і давньоримський сенатор[d]
Батько Gaius Sentius Saturninus Vetulod
Діти Гней Сентій Сатурнін і Гай Сентій Сатурнін

Гай Сентій Сатурнін (60 рік до н. е. — 14 рік н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії, консул 19 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Сентіїв. Син Гая Сентія Сатурніна, сенатора. Народився у м.Атіна (Лаціум). Узяв участь у громадянських війнах, які почали вслід за вбивством Гая Юлія Цезаря. Спочатку підтримував Секста Помпея. Втім незабаром після укладання Мізенського миру, у 37 році до н. е. перейшов на бік Октавіана Августа. З цього моменту Сентій повністю підтримував останнього.

У 19 році до н. е. обрано консулом разом з Квінтом Лукрецієм Веспілоном. Під час своєї каденції придушив змову Марка Егнація Руфа, якій підбурював народ проти імператора. У 14—13 роках до н. е. був проконсулом у провінції Африка. З 9 до 7 року до н. е. як імператорський легат—пропретор керував провінцією Сирія. На цій посаді провів дослідження економічного та майнового стану Юдеї. Допомагав царю Іроду Великому захищати країни від арабських грабіжників, відновити лад у містах. Після цього з 6 до 3 року до н. е. був імператорським легатом у Трансальпійській Галії та Германії.

З 4 до 6 року був легатом Тиберія під час походів до Германії. Особливо відзначився Гай Сентій під час походів, коли римська армія досягла ріки Ельби. На успіхи під час цієї кампанії Сатурнін отримав тріумф.

Походи Тиберія та Сатурніна до Германії

У 6 році Сатурнін разом з Тиберієм готував військову кампанію проти маркоманів. Сентій повинен був з 5 легіонами рушити з Могонціака (сучасне м.Майнц) назустріч армії Тиберія з 4 легіонів, який готувався виступити з Карнунта (Панонія). Втім на 5—й день походу прийшла звістка про повстання у Панонії. У зв'язку з цим Сентій завершив війну проти маркоманів. після цього Сатурнін керував провінцією Германія до 7 року.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ronald Syme, L'aristocrazia augustea, trad.it., Milano 1993.
  • Velleius Paterculus II, 105
  • Der neue Pauly, Bd. 11 (2001), Sp. 424.