Гай Сервілій Структ Агала (начальник кінноти 439 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Сервілій Структ Агала
Ahala.jpg
Ім'я при народженні Gaius Servilius Structus Ahala
Народився невідомо
Помер після 436 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність державний і військовий діяч
Посада начальник кінноти
Термін 439 рік до н. е.
Рід Сервілії

Гай Серві́лій Структ Ага́ла (лат. Gaius Servilius Structus Ahala; ? — після 436 до н. е.) — державний і військовий діяч часів ранньої Римської республіки, начальник кінноти 439 року до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Сервіліїв. Про дитячі, молоді роки, батьків Гая Сервілія Агали відомостей не збереглося.

У 439 році до н. е. його було призначено начальником кінноти при 80-річному диктаторові Луції Квінкції Цинціннаті. Фактично керував Гай Сервілій Агала. Введення сенатом диктатури було пов'язано з діяльністю Спурія Мелія. Агала з'явився до останнього та зажадав від нього з'явитися на суд до диктатора, а коли Мелій кинувся бігти, закликаючи на допомогу своїх прихильників, наздогнав його і заколов кинджалом. За придушення змови Гая Сервілія Агалу було вшановано особливою вдячністю диктатора і сенату. У 436 році до н. е. його було відправлено у вигнання за рішенням народних зборів через вбивство громадянина без суду, тобто Мелія. Проте пропозиція щодо конфіскації майна Агали не пройшла.

Про подальшу долю Гая Сервілія Агали немає відомостей.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Smith, William (1867), «Ahala, C. Servilius Structus», in Smith, William, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology 1, Boston: Little, Brown and Company, p. 83 (англ.)