Гай Фанній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Фанній
лат. C. Fannius M.f.
Народився не пізніше 165 до н. е.
Стародавній Рим
Помер не раніше 122 до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність письменник, Ancient Roman historian, Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Знання мов латина
Членство Scipionic Circled[1]
Посада народний трибун, давньоримський сенатор[d][2] і консул[2]
Батько невідомо
Мати невідомо
Діти Gaius Fanniusd[3][3]

Гай Фанній Страбон (середина — кінець II ст. до н. е.) — давньоримський політик, консул 122 року до н. е., та історик-анналіст II ст. до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з аристократичної родини. Проте замало знань щодо його життя. Відомо, що він слухав лекції стоїка Панетія. Невідомо коли став зятем Гая Лелія, впливового римського політика, друга Сципіона Молодшого.

У 146 році до н. е. Гай Фанній брав участь у захоплені Карфагену. У 142 році став народним трибуном. У 141 році до н. е. його було спрямовано з підкріпленням для військ, що боролися з Віріатом.

Після повернення через деякий час зблизився з партією Гракхів. Він став другом Гая Гракха, за допомогою останнього Гая Фаннія у 122 році до н. е. обрано консулом. Втім незабаром перейшов на бік оптиматів й виступив проти законопроекту Гая Гракха щодо надання італікам прав римського громадянства. Після цього допомагав розбити прихильників Гракха.

Творчість[ред. | ред. код]

Фанній написав роботу під назвою «Аннали», яка починалася з стародавніх часів до його часу. Сучасники та нащадки цінували цю історичну працю, зокрема Саллюстій та Цицерон. До нашого часу надійшло лише 9 фрагментів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Badian, Ernst, Domitus Ahenobarbus, Gnaeus (2), in Hornblower, Simon, Oxford Classical Dictionary, Oxford, Oxford University Press. (англ.)
  1. Cicero M. T. De republica — 0053.
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3
  3. а б Digital Prosopography of the Roman Republic