Гай Фанній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гай Фанній
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність письменник, історик, Ancient Roman politician, Ancient Roman Military Personnel
Знання мов латина
Членство Scipionic Circled[1]
Посада народний трибун, давньоримський сенатор[d][2] і консул[2]

Гай Фанній Страбон (середина — кінець II ст. до н. е.) — давньоримський політик, консул 122 року до н. е., та історик-анналіст II ст. до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з аристократичної родини. Проте замало знань щодо його життя. Відомо, що він слухав лекції стоїка Панетія. Невідомо коли став зятем Гая Лелія, впливового римського політика, друга Сципіона Молодшого.

У 146 році до н. е. Гай Фанній брав участь у захоплені Карфагену. У 142 році став народним трибуном. У 141 році до н. е. його було спрямовано з підкріпленням для військ, що боролися з Віріатом.

Після повернення через деякий час зблизився з партією Гракхів. Він став другом Гая Гракха, за допомогою останнього Гая Фаннія у 122 році до н. е. обрано консулом. Втім незабаром перейшов на бік оптиматів й виступив проти законопроекту Гая Гракха щодо надання італікам прав римського громадянства. Після цього допомагав розбити прихильників Гракха.

Творчість[ред. | ред. код]

Фанній написав роботу під назвою «Аннали», яка починалася з стародавніх часів до його часу. Сучасники та нащадки цінували цю історичну працю, зокрема Саллюстій та Цицерон. До нашого часу надійшло лише 9 фрагментів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Badian, Ernst, Domitus Ahenobarbus, Gnaeus (2), in Hornblower, Simon, Oxford Classical Dictionary, Oxford, Oxford University Press. (англ.)
  1. Cicero M. T. De republica — 0053.
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3