Галатея зі сферами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Галатея зі сферами»
Galathea sfer Dali.jpg
кат.
ісп.
Творець: Сальвадор Далі
Час створення: 1952
Розміри: 65 × 54 см
Матеріал: олія на полотні
Зберігається: Фігерас, Іспанія
Музей: Театр-музей Сальвадора Далі

«Галате́я зі сфе́рами», або «Галате́я сфер» — картина Сальвадора Далі, написана у 1952 році. Зберігається у колекції Театру-музею Далі у Фігерасі.

Опис[ред. | ред. код]

Одна з найяскравіших робіт ядерно-містичного періоду. Це плід пристрасті Далі до науки й теорії атомного розпаду. Обличчя Гала формується з преривчастого, фрагментованого середовища, заповненого сферами, котрі на осі симетрії живописного полотна набувають дивного тривимірного вигляду й перспективи. Як пояснював Далі у своєму «Маніфесті антиматерії»:

« У теперішній час зовнішній світ - світ фізики - вийшов далеко за межі світу психології. І тепер мій батько - доктор Гейзенберг. »

Цей портрет — найкрасномовніший акт преклоніння перед обличчям Гала, і Далі хотів його бачити у своєму Театрі-музеї в залі «Палац вітру», на мольберті, що колись належав Менсоньє — в Театрі-музею є дві роботи цього художника, що входили до особистої колекції Далі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Антони Пичот, Монсе Агер, Жорж Пуч. Театр-музей Дали в Фигерасе // Фонд «Гала-Сальвадор Дали», «Триангле посталс» (рос.)