Галерея Гросвенор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Coutts Lindsay — засновник Галереї

Галерея Гросвенор (англ. Grosvenor Gallery) — картинна галерея сучасного мистецтва в Лондоні, заснована в 1877 році сером Coutts Lindsay і його дружиною Бланш.

Історія створення і фундатори[ред.ред. код]

Існування Галереї виявилося вирішальним в естетичному русі Великої Британії, оскільки вона забезпечувала місце для тих художників, чиї підходи не відповідали більш класичним і консервативним вимогам Королівської академії мистецтв, наприклад, Едварда Берн-Джонса і Волтера Крейна.

Кауттс Ліндсей пошлюбився ін пані Бланш, котра була з роду Ротшильдів. Це на її гроші і була заснована галерея. На створення галереї вплинули також ті обставини, що обидва фундатори були художниами-аматорами.

Конфлікти в родині самих фундаторів, фінансові негаразди сприяли відходу він управлінням галереї Кауттса Ліндсея. Вони розлучилися і пані Бланш стала володаркою галереї.

Обрані фото[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Галерея Гросвенор

Джерела[ред.ред. код]

  • Denney, Colleen (2000). At the Temple of Art: the Grosvenor Gallery, 1877–1890. Issue 1165. Madison, NJ: Fairleigh Dickinson University Press. ISBN 0-8386-3850-3.
  • Christopher Newall: The Grosvenor Gallery Exhibitions. Cambridge University Press, Cambridge 1995, ISBN 0-521-61212-8.