Галерея Гросвенор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ліндсей Кутс — засновник Галереї

Галерея Гросвенор (англ. Grosvenor Gallery) — картинна галерея сучасного мистецтва в Лондоні. Заснована 1877 року сером Ліндсеєм Кутсом і його дружиною Бланш.

Історія створення і фундатори[ред.ред. код]

Існування Галереї виявилося вирішальним в естетичному русі Великої Британії, оскільки вона забезпечувала місце для тих художників, чиї підходи не відповідали більш класичним і консервативним вимогам Королівської академії мистецтв (наприклад для Едварда Берн-Джонса і Волтера Крейна).

Ліндсей Кутс одружився з пані Бланш, яка належала до роду Ротшильдів. Галерею заснували на її гроші. На створення галереї вплинули також ті обставини, що обидва фундатори — художники-аматори.

Конфлікти в родині засновників та фінансові негаразди сприяли відходу Ліндсея Кутса від управлінням галереї . Після розлучення, пані Бланш стала одноосібною власницею галереї.

Вибрані фотографії[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Галерея Гросвенор

Джерела[ред.ред. код]

  • Denney, Colleen (2000). At the Temple of Art: the Grosvenor Gallery, 1877–1890. Issue 1165. Madison, NJ: Fairleigh Dickinson University Press. ISBN 0-8386-3850-3.
  • Christopher Newall: The Grosvenor Gallery Exhibitions. Cambridge University Press, Cambridge 1995, ISBN 0-521-61212-8.