Галерея Умберто I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головний вхід у галерею Умберто I в Неаполі.

Галерея Умберто I є публічною торговою галереєю в Неаполі на півдні Італії. Знаходиться прямо через дорогу від оперного театру Сан-Карло . Будинок був побудований в період 1887—1891, і є наріжним каменем в багаторічній реконструкції Неаполя, що називалася risanamento (букв. «робити здоровим знову») і тривала аж до першої світової війни. Він був спроектований Емануеле Рокко, який використовував модерні архітектурні елементи, що нагадують Галерею Вітторіо Емануеле II в Мілані. Галерею названо на честь Умберто I, Короля Італії під час будівництва. Галерея була покликана об'єднати бізнеси, магазини, кафе і суспільне життя — громадський простір — з особистим простором у квартирах на третьому поверсі.[1][2]

Галерея — це висока і простора хрестоподібна споруда, увінчана скляним куполом з 16 металевих ребер. З чотирьох склепінчастих крил з заліза і скла одне виходить на via Toledo (via Roma), що є, як і раніше, головною магістраллю міста, а друге виходить на театр Сан-Карло. Галерея повернулася в активний центр неаполітанського суспільного життя після довгих років занепаду. Будівля є частиною в списку ЮНЕСКО історичного центру Неаполя як Всесвітня спадщина.[3]

Галерея Умберто — це місце дії твору The Gallery (1947) американського письменника Джона Хорна Бернса (1916—1953) на основі його досвіду як американського солдата в Неаполі незабаром після визволення міста.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Ugo Carughi. La galleria Umberto I. Architettura del ferro a Napoli. Di Mauro, 1996. ISBN 8885263860. 
  2. Renato De Fusco. Facciamo finta che: cronistoria architettonica e urbanistica di Napoli in scritti critici e polemici dagli anni '50 al 2000. Liguori Editore Srl, 2004. ISBN 8820737140. 
  3. Valentina Castellano Chiodo (5 December 2013). Top10 Patrimonio Unesco Italia: Napoli e i gioielli del centro storico. Corriere della Sera (Dove). Процитовано 25 May 2016.