Галина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Галина (грец. Γαλήνη — спокій, тиша, штиль на морі) — жіноче ім'я грецького походження. Поширене в Східній Європі, зокрема й в Україні.

Однак в Україні це ім'я вживалось раніше найчастіше в формах «Галя», «Галка», «Галька». Лінгвістичний аналіз однокореневих слів дозволяє говорити про те, що українці могли надавати цьому імені своє значення, слов'янське. Згідно зі словником Б.Грінченка, словами «гал», «гало», «галява» називали кругле незайняте місце в лісі, посеред озера. Також «гало» — це шар. «Галка» — це назва птаха чорного кольору, а також весняної обрядової хороводної гри. Слово «галька» вживалося також як загальне поняття: іноді ним ніжно називали жінку. На Чернігівщині словом «гале» називають темний сосновий ліс (чорноліс).

Таким чином, це ім'я пасувало дівчині з чорнявим волоссям, могло бути побажанням батьків своїй новонародженій доньці мати пишні (круглі) форми.

Іменини Галини — 23 березня


Галина, Галинка, Галиночка, Галюся, Галочка, Галка, Галчонок, Галюська, Галя, Галька, Галюсічка, Галюнічка, Галюнчик, Галюсик, Галіса.