Гальбштадтський ґебіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kreisgebiet Halbstadt
Гальбштадтський ґебіт
Молоді фольксдойчі проходять урочистим маршем перед Гіммлером, Гальбштадт, 31 жовтня 1942
Молоді фольксдойчі проходять урочистим маршем перед Гіммлером, Гальбштадт, 31 жовтня 1942
Держава Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Німецька імперія
Райхскомісаріат Україна
Генеральна округа Дніпропетровськ
Уряд
 - Ґебітскомісар
Населення (1943)
 - Усього 157 906
Джерело: territorial.de

Гальбшта́дтський ґебі́т, окру́га Гальбшта́дт (нім. Kreisgebiet Halbstadt) — адміністративно-територіальна одиниця генеральної округи Дніпропетровськ Райхскомісаріату Україна з центром у Молочанську, перейменованому німецькими нацистами на Гальбштадт.

Історія[ред. | ред. код]

Ґебіт утворено опівдні 1 вересня 1942 року[1] на території Запорізької області у зв’язку з поширенням цивільної влади генеральної округи Дніпропетровськ на ту частину окупованої нацистами Запорізької області, яка залишилася поза межами новоутвореної генеральної округи Таврія.

Адміністративному центру цієї округи нацисти повернули історичну назву Гальбштадт, як і називався Молочанськ до 1915 року. Гальбштадт у перекладі з німецької буквально означає «напівмісто».

Станом на 1 вересня 1943 року Гальбштадтський ґебіт налічував 3 райони: район Василівка (нім. Rayon Wassiljewka), район Великий Токмак (нім. Rayon Bolschoi Tokmak) і район Михайлівка (нім. Rayon Michailowka)[1] — які відповідали трьом радянським районам: Новомиколаївському, Великотокмацькому і Михайлівському.

20 вересня 1943 року радянські війська відвоювали Молочанськ.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]