Галісійський масив

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галісійський масив

Macizo Galaico (ісп.)
Paraño.JPG
Країна Іспанія Іспанія
Гороутворення Герцинський орогенез
Найвища точка Пена Тревінка
 - висота 2,127 м
Топографічна мапа Галісії
Топографічна мапа Галісії
CMNS: Галісійський масив
на Вікісховищі

Галісійський масив (ісп. Macizo Galaico або ісп. Macizo Galaico-Leonés) — система гірських хребтів на північному заході Піренейського півострова. Розташовано у Галісії та на південному сході заходить в провінцію Самора. Найвища точка — Пена Тревінка (2127 м).

Геоморфологічно масив є північно-західним продовженням Центральної Месети, внутрішнього Іберійського плато і має велику схожість з геологією Трас-ос-Монтес регіону Португалії, що має спільну назву «Галіція-Трас-ос-Монтес»[1] На сході зливається з Кантабрійськими горами.[2]/ Середня висота — 500 м над рівнем моря.

Має розчленовані тектонічні долини і улоговини, плоскогір'я і хребти — Сьєрра — з кристалічних порід. Складається з палеозойських порід (гранітів) вельми метаморфізованих в центрі і на заході: гнейсів, сланців.

Через велику кількість опадів та помірний клімат Галісія має вельми родючі ґрунти, що покриті помірними листяними лісами, де провідними породами є дуби Quercus petraea й Quercus robur. Ліси чергуються з чагарниками та природними луками[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]