Гамма-спектрометр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лабораторне обладнання для визначення спектру γ-випромінювання зі сцинтиляційним лічильником. Вихід з сцинтиляційного лічильника переходить до багатоканального аналізатора, який обробляє і форматує дані.

Гамма-спектрометр — прилад для вимірювання довжини хвиль або енергії й інтенсивності гамма-випромінювання.

Реєстрація γ-кванта в гамма-спектрометрі заснована на трьох основних процесах взаємодії γ-кванта з речовиною — фотоефекті, Комптон-ефекті і народженні пари електрон-позитрон.

Реєстрація та вимірювання енергії гамма-квантів в більшості випадків пов'язані зі спостереженням електронів або електрон-позитронних пар, що виникають при взаємодії гамма-випромінювання з речовиною в процесах комптонівського розсіювання, фотоелектричного поглинання і утворення пар. Основна частина гамма-спектрометра є детектор гамма-квантів.

Найбільш поширеними типами гамма-спектрометра є сцинтиляційний і напівпровідниковий. Сцинтилляційний гамма-спектрометр складається з сцинтилятора і фотоелектронного помножувача (ФЕП)[1].

Джерела[ред. | ред. код]

  1. http://nuclphys.sinp.msu.ru/enc/e038.htm Гамма-спектрометр. Gamma-ray spectrometer

Література[ред. | ред. код]

  • (рос.) Коган Р. М., Назаров И. М., Фридман Ш. Д. Основы гамма-спектрометрии природных сред. — М. : Энергоатомиздат, 1991. — 233 с.

Посилання[ред. | ред. код]