Ганс-Петер Фрідріх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ханс - Петер Фрідріх

Ханс-Петер Фрідріх (нім. Hans-Peter Friedrich; нар. 21 березня 1957, Найла, Баварія) — міністр внутрішніх справ Німеччини з березня 2011 року по грудень 2013 року. Член баварського Християнсько-соціального союзу, депутат Бундестагу з 1998 року. З 2009 по 2011 рік обіймав пост голови парламентської групи ХСС в німецькому парламенті.

Біографія[ред.ред. код]

Ханс-Петер Фрідріх народився 10 березня 1957 року в баварському місті Найла. У 1978 році він закінчив гімназію в Найла і здав «абітур» - іспит, що дозволяє потрапити до університету без вступних випробувань. У 1978-1979 роках Фрідріх служив за призовом в бундесвері, після чого навчався на юриста в університетах Аугсбурга (Augsburg University) і Мюнхен а (University of Munich). У 1984 і 1986 роках Фрідріх здав два державних юридичних іспиту, а в 1988 році в Аугсбургському університеті захистив дисертацію на ступінь доктора права. Паралельно він з 1984 по 1986 рік навчався на економіста в Аугсбургском університеті, отримавши ступінь бакалавра з цієї спеціальності, після чого з 1986 по 1988 рік продовжував вчитися економіці в заочному Університет заочного навчання (Хаген) (FernUniversitaet in Hagen).

У 1988 році Фрідріх отримав посаду радника в департаменті промисловості Міністерство економіки ФРН, з 1990 по 1991 рік працював в посольстві Німеччини в США.

Ще в гімназії Фрідріх захопився політикою. У 1973 році він вступив в Молодіжний союз Християнсько-соціального союзу, ставши заступником голови місцевого відділення. У 1974 році він заснував студентський союз ХСС Верхній Франконії і зайняв пост його першого голови, в тому ж році він став членом ХСС.

У 1991 році Фрідріх працював помічником у фракції ХДС/ХСС в бундестазі. У 1993 році голова парламентської групи ХСС Міхаель Глос призначив його своїм особистим помічником. У 1998 році Фрідріх був вперше обраний депутатом бундестагу по федеральному списку ХСС, і згодом переобирався, але вже по одномандатному округу Хоф, в який входило місто Найла.

У 1999 році Фрідріх став заступником голови ХСС у Верхній Франконії. У 2002-2005 роках він був юридичним радником фракції ХДС-ХСС. У 2005-2009 роках Фрідріх займав пост заступника голови фракції ХДС-ХСС у бундестазі Фолькера Каудера (Volker Kauder) з питань транспорту, будівництва, міського господарства, туризму та місцевого законодавства. Незважаючи на те, що результати на виборах у 2009 році стали для ХСС одними з найгірших в його історії, Фрідріх на них здобув переконливу перемогу, набравши 46,8 відсотка голосів виборців. Ходили чутки, що він міг претендувати на пост міністра транспорту, однак у підсумку посів посаду голови парламентської групи ХСС у бундестазі.

У лютому 2011 року вибухнув скандал через виявлений плагіат в дипломі міністра оборони Німеччини Карла-Теодора Гуттенберга. Його відставка призвела до перестановок в кабінеті міністрів канцлера Ангели Меркель. Новим міністром оборони був призначений глава МВС Томас де Мезьєр, а пост міністра внутрішніх справ зайняв Фрідріх. Він приступив до виконання обов'язків міністра 3 березня 2011.

Гучні заяви та позиції[ред.ред. код]

Наступного дня після свого призначення Фрідріх виступив з гучною заявою, повідомивши, що в Німеччині культура» є провідною, а ісламська культура не є невід'ємною частиною німецької держави. За це він відразу піддався критиці парламентської опозиції, мусульманських кіл і навіть деяких товаришів по партії. Крім того, вже в перший місяць перебування на міністерській посаді Фрідріх відмовився від проведення розпочатої де Мезьєр реформи, що передбачала злиття федеральної поліції (Bundespolizei) і федерального управління кримінальної поліції (Bundeskriminalamt).

Громадська діяльність[ред.ред. код]

Фрідріх є почесним головою фонду, опікунської ради та «товариства друзів» симфонічного оркестру Хофа. Він почесний член ради «Восточнобаварского інституту передачі технологій» (Ostbayerischen Technologie - Transfer - Instituts ), некомерційної організації займається питаннями співробітництва промисловості і науки.

Фрідріх одружений, у нього троє дітей. Він захоплюється бігом і їздою на велосипеді. За віросповіданням Фрідріх лютеранин.

Примітки[ред.ред. код]