Ганс фон Чаммер унд Остен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ганс фон Чаммер унд Остен
нім. Hans von Tschammer und Osten
Hans von Tschammer und Osten.jpg
Народився 25 жовтня 1887(1887-10-25)
Дрезден, Німецька імперія
Помер 25 березня 1943(1943-03-25) (55 років)
Берлін, Третій Рейх
·пневмонія
Громадянство
(підданство)
Flag of Germany (1935–1945).svg Німеччина
Діяльність політик
Володіє мовами німецька
Учасник Перша світова війна
Членство СА
Посада депутат Рейхстагу Веймарської республіки[d] і депутат рейхстагу Третього рейху[d]
Військове звання Обергруппенфюрер
Партія Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини
Нагороди
Залізний хрест 1-го класу
Залізний хрест 2-го класу
Орден Альберта (Саксонія)
Орден Фрідріха (Вюртемберг)
За поранення (нагрудний знак)
Почесний хрест ветерана війни (для учасників бойових дій)
Золотий партійний знак НСДАП
Хрест Воєнних заслуг I класу
Хрест Воєнних заслуг II класу
IMDb nm1399687

Ганс фон Чаммер унд Остен (нім. Hans von Tschammer und Osten; 25 жовтня 1887, Дрезден25 березня 1943, Берлін) — нацистський партійний і державний діяч, обергруппенфюрер СА, рейхсспортфюрер (1933-1943).

Біографія[ред. | ред. код]

У 1907 році закінчив Дрезденський кадетський корпус і вступив на службу в 105-й (6-й Королівський Саксонський) піхотний полк, що дислокувався в Страсбурзі.

Зустрів початок Першої світової війни в чині ад'ютанта. 4 жовтня 1914 року одержав важке поранення в передпліччя, що призвело до постійного паралічу правої руки. Пізніше був ще раз поранений в Бельгії. З початку 1916 року - ад'ютант при уряді провінції Лімбург, з середини того ж року - офіцер-порученец при командуванні 3-й армією. 1 жовтня 1917 року переведений в головну ставку на посаді офіцера зв'язку при начальнику Генерального штабу.

Після закінчення світової війни Чаммер унд Остен служив у військовому міністерстві Саксонії до середини 1919 року. У 1920 році взяв у оренду маєток Кляйн-Деса, яким керував самостійно; в 1926 році термін оренди був продовжений. З 1922 року зайнявся політикою, ставши спочатку членом націоналістичного Молодонімецького ордена, а наприкінці 1929 року вступивши в НСДАП. В рядах нацистської партії Чаммер унд Остен отримав посаду в штабі Групи «Центр» СА в Дрездені. Він швидко просувався в чинах, в січні 1931 року очоливши 103-ї полк СА в саксонському Лаузіці. У тому 1932 року підвищено до звання командувача Групи «Центр» (Дессау).

З 1 по 25 квітня 1933 року Чаммер унд Остен очолював особливу комісію Верховного командування СА по формуванню добровольчих поліцейських загонів при МВС Пруссії, одночасно продовжуючи виконувати обов'язки командувача Групи «Центр» СА. У тому ж місяці він був обраний депутатом рейхстагу від Магдебурзького виборчого округу. 29 квітня переведений до Берліна в Верховне командування СА, одночасно обійнявши посаду державного комісара по спорту при Імперському міністерстві внутрішніх справ, а 19 липня того ж року офіційно призначений рейхсспортфюрером - керівником об'єднання спортивних організацій Німеччини. З січня 1934 року Чаммер унд Остен очолював також спортивний відділ націонал-соціалістичної організації «Сила через радість», що займалася питаннями організації дозвілля робітників як засобу підвищення моралі та продуктивності праці.

Як рейхсспортфюрер Чаммер унд Остен займався приведенням спортивного життя країни у відповідність з нацистською ідеологією. При ньому був узятий курс на «координацію» всіх видів спорту і підвищення фізичної підготовки населення, заохочувалося масову участь в спортивних заходах і впроваджувалися регулярні перевірки на витривалість. Рівень спортивної підготовки використовувався як критерій при вступі до школи і отриманні атестата зрілості, а також при прийомі на деякі види робіт за рахунок меншої уваги, що приділяється академічної освіти. Знайшла своє відображення у спортивній політиці відомства Чаммера унд Остена і національна доктрина його партії: спортсмени-євреї спочатку всіляко гнобили, позбавлялися права на користування спортивними спорудами та участі в одних змаганнях з арійцями, а потім заняття спортом для євреїв були повністю заборонені. Деякі відхилення від цієї політики Чаммер унд Остен, який займав також посаду голови Олімпійського комітету Німеччини, свідомо допустив лише в процесі підготовки до Олімпійських ігор 1936 року, так як інакше їх проведення в Німеччині опинялося під питанням.

З 23 квітня 1936 року до посад Ганса фон Чаммера унд Остена додався пост керівника Імперського управління у справах спорту. До кінця 1930-х років він, однак, здебільшого втратив вплив, незважаючи на те, що його відомство продовжувало послідовно насаджувати нацистську ідеологію в спорті. Чаммер унд Остен помер від пневмонії в березні 1943 року.

Нагороди[ред. | ред. код]

Перша світова війна[ред. | ред. код]

Міжвоєнний період[ред. | ред. код]

Друга світова війна[ред. | ред. код]

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Jugendpflege durch Leibesübungen (1935)
  • Reitet für Deutschland (1936)
  • Sport und Leibesübungen im nationalsozialistischen Staat (1937)
  • German Sport (1940)

Література[ред. | ред. код]

  • Robert S. Wistrich. Tschammer und Osten, Hans von // Who's who in Nazi Germany. — Routledge, 2002. — P. 263. — ISBN 0-415-26038-8.
  • Anton Rippon. Hitler's Olympics: The Story of the 1936 Nazi Games. — Barnsley, South Yorkshire: Pen & Sword, 2006. — P. 218. — ISBN 1-84415-444-0.
  • Das Deutsche Führerlexikon, Otto Stollberg G.m.b.H., Berlin 1934
  • Männer im Dritten Reich, Orientalische Cigaretten-Compagnie „Rosma“ GmbH, 1934

Посилання[ред. | ред. код]

  • von Tschammer und Osten, Hans. Datenbank der deutschen Parlamentsabgeordneten Basis: Parlamentsalmanache/Reichstagshandbücher 1867 - 1938. Проверено 3 марта 2019.