Гантелі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гантелі
Гантелі, що використовувалися на змаганнях у Давній Греції Національний археологічний музей (Афіни)

Ганте́лі (однина ганте́ль; нім. Hantel) — спеціальні гирі, призначені для розвитку м'язів, зміцнення суглобів. Гантелі бувають двох видів: суцільнолиті і розбірні. Як правило, класичні суцільнолиті гантелі мають форму двох куль, сполучених посередині руків'ям для захоплення рукою. Нині суцільнолиті гантелі мають форму циліндрів, сполучених ручкою і часто обрізані.

Циліндрична форма робить можливою постановку важкої гантелі торцем на передню поверхню стегна в підготовчій фазі такої вправи, як «жим гантелей на горизонтальній лаві», що неможливо виконати з гантелей класичної форми при використанні важких вагів. Так само, сучасні суцільнолиті гантелі робляться шестигранними в перерізі, щоб не розкочувалися по підлозі. Розбірний варіант складається з кількох круглих дисків на грифі, що надає переваги у корегуванні ваги задля різних вправ чи поступового збільшення навантажень.

Головна перевага вправ з гантелями перед вправою зі штангою полягає у збільшенні траєкторії руху завдяки відсутності грифу штанги, якій у деяких вправах (наприклад, у жимі лежачи) впираючись у груди у кінцевій точці амплітуди, її навпаки скорочує. Таким чином, виконання більшості жимових вправ забезпечує більш сильне розтягнення м’язів, чим покращує їх форму та зовнішній вигляд.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]