Гармата Дальгрена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Гармати Дальгрена)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джон А. Дальгрен стоїть поруч з 50-фунтовою нарізною гарматою Дальгрена на борту USS Pawnee , 1865.
9-дюймовий гладкоствольна гармата Дальгрена на кормовій повортній установці та її обслуга на борту USS Маямі, 1864. (Національні архіви ).

Гармати Дальгрена були дульнозарядними, а пізніше і нарізними корабельними гарматами, розробленими контр-адміралом Джоном А. Дальгреном(13 листопада 1809 - 12 липня 1870) і застосовувались в основному в період американської громадянської війни. Філософія конструкції Дальгрена виникла в результаті того, що він став свідком випадкового вибуху в 1849 році, коли 32 фунтова гармата перевірялась на точність, який вбив навідника. Адмірал вважав, що більш безпечні, більш потужні військово-морські гармати можуть бути розроблені з використанням більш наукових критеріїв під час проектування.

Зброя Дальгрена була спроектована з гладкою вигнутою формою, що вирівнювала деформацію і концентрувала більшу вагу металу в казенній частині гармати, де був найбільший тиск розширювальних паливних газів, який загрожував розривом ствола. Через свої округлі контури гармати Дальгрена отримали прізвисько "пляшки соди", саме форма стала їхньою найбільш чіткою ідентифікаційною ознакою. [1] :203

Посилання[ред. | ред. код]

  1. ВказаноTucker, Spencer (1989). Arming the Fleet, U.S. Navy Ordnance in the Muzzle-loading Era. Naval Institute Press, Annapolis, Maryland. ISBN 0-87021-007-6.  більш, ніж один |ISBN= та |isbn= (довідка)