Гаррі Поттер і Напівкровний Принц (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гаррі Поттер і Напівкровний Принц
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Жанр Фентезі, пригоди, сімейний
Режисер Девід Єйтс
Продюсер Девід Баррон
Девід Гейман
Сценарист Стівен Кловз
На основі Гаррі Поттер і напівкровний Принц
У головних
ролях
Деніел Редкліфф
Емма Вотсон
Руперт Грінт
Алан Рікман
Гелена Бонем Картер
Бонні Райт
Том Фелтон
Оператор Бруно Дельбоннель
Композитор Ніколас Гупер
Художник Стюарт Крейґd
Кінокомпанія Warner Bros.
Дистриб'ютор Warner Brothers, InterComd і Netflix
Тривалість 153 хв.
Мова англійська
Країна Велика Британія Велика Британія
США США
Рік 2009
Дата виходу Україна Україна: 17 липня 2009 року
Кошторис 250 млн $[1]
Касові збори 934 416 487 $[1]
IMDb ID 0417741
Попередній «Орден Фенікса»
Наступний «Смертельні Реліквії»
Офіційний вебсайт
CMNS: Гаррі Поттер і Напівкровний Принц у Вікісховищі
Зовнішні відеофайли
Трейлери фільму
Трейлер №4
Трейлер №1

«Га́ррі По́ттер і Напівкро́вний Принц»[2] (англ. Harry Potter and the Half-Blood Prince) — американо-британське фентезі, шостий фільм із серії про Гаррі Поттера, знятий режисером Девідом Єйтсом на основі однойменного роману британської письменниці Дж. К. Роулінг. Сценарій написав Стів Кловз, продюсерами виступили Девід Баррон і Девід Гейман.

Світова прем'єра фільму відбулася 15 липня 2009 року. Разом із позитивними відгуками кіноритиків «Напівкровний принц» отримав касовий успіх, заробивши більше 934 мільйонів доларів загальних зборів. На сьогодні стрічка займає 39 місце у списку найкасовіших фільмів.

Сюжет[ред. | ред. код]

Смертежери починають відкрито нападати як на магічний, так і на маґлівський світ, зокрема розбивають кілька магазинчиків на алеї Діаґон і руйнують один із мостів Лондона.

Албус Дамблдор забирає Гаррі, щоб навідати Горація Слизорога, якого директор має намір повернути до викладання у Гоґвортсі. Після недовгих умовлянь Слизоріг погоджується на колишню посаду. Опісля Дамблдор переносить Поттера до Барлогу.

Тим часом Нарциса Мелфой і Белатриса Лестранж зустрічаються зі Северусом Снейпом у Прядильному кінці. Нарциса просить Снейпа допомогти Драко зі завданням, яке йому дав Волдеморт. Снейп дає незламну обітницю, що завершить справу Драко, якщо той не зможе її виконати.

Потім Візлі, Гаррі та Герміона Ґрейнджер відвідують крамничку Фреда і Джорджа Візлі. На Алеї Діаґон Гаррі, Рон і Герміона дізнаються, що Волдеморт захопив Олівандера — чаклуна, що виготовляє чарівні палички. Там вони помічають Драко і його матір, що заходять до крамниці «Борджин і Беркс», де, на думку Гаррі, Драко приймають до лав смертежерів.

На першому уроці зіллєваріння у Гоґвортсі, яке тепер викладав Горацій Слизоріг, дається завдання приготувати зілля «Смертельний ковток», за найкращу спробу зварити яке учень отримає приз — невелику пляшечку фелікс-феліціса, рідини успіху. Гаррі отримує підручник, що, згідно із записом у ній, належала Напівкровному принцу. Завдяки занотованим загадковим власником підказкам на сторінках книги Гаррі вдало зварив зілля і отримав обіцяну нагороду.

Гаррі відвідує особисті заняття в Албуса Дамблдора, під час яких вони за допомогою сита спогадів переглядають спогади про життя Волдеморта. Ці спогади Дамблдор збирав багато років і тепер має показати їх Гаррі, адже саме він, згідно з пророцтвом Сивіли Трелоні, має в кінцевому рахунку здолати Волдеморта. Під час першого такого заняття Гаррі бачить малого Тома Редла у сиротинці. Там Дамблдор вперше розповідає Редлові про те, що він — чаклун і буде навчатися в Гоґвортсі. Натомість Дамблдор довідався, що Том непростий хлопчик — діти в сиротинці бояться його. Також Гаррі дізнається, що професор Слизоріг повернувся до Гоґвортсу не просто так. Дамблдорові щось треба від нього, і тому Гаррі має зблизитися із професором.

Драко Мелфой випробовує щезальну шафу в Гоґвортсі (одна шафа розташована в кімнаті на вимогу, а інша — на Алеї Ноктерн). Між двома шафами існує зв'язок, який дозволяє переміщати предмети з однієї шафи до іншої.

Під час повернення з Гоґсміду, Гаррі, Рон і Герміона стають свідками того, як Кеті Бел, торкнувшись намиста, яке таємничим шляхом опинилося в неї, втрачає свідомість під дією темної магії. Гаррі підозрює у цьому Драко Мелфоя.

На Різдво Гаррі вирушає до Барлогу. Там він ділиться своїми побоюваннями щодо Мелфоя та Снейпа із Артуром Візлі та Ремусом Люпином. Та вони переконують Гаррі, що у такий важкий час треба довіряти знайомим. Смертежери на чолі з Белатрисою Лестранж нападають на Барліг.

У Гоґвортсі Гаррі бачить ще один спогад із життя Волдеморта. Він дізнається, що у школі Том Редл був дуже здібним учнем, улюбленцем Горація Слизорога. Під час одного з традиційних зібрань у професора Редл запитав у свого викладача про темну магію. Та Слизоріг через сором змінив власний спогад. Вся правда не була відома. Дамблдор сподівається на хороші відносини Гаррі з професором, щоб дістати правдиві спогади. Тим не менш, Горацій відмовляється розповісти Гаррі, про що питав його юний Том Редл.

Гаррі продовжує підозрювати Мелфоя у нечистих намірах. Між хлопцями затівається сутичка. Гаррі застосував закляття Напівкровного Принца — сектумсемпра. Мелфой мало не помирає, стікаючи кров'ю. Северус Снейп вчасно порятовує Драко. Після цього випадку Гаррі позбувається підручника Напівкровного Принца.

Гаррі випиває фелікс-феліціс і прямує до Горація Слизорога. Слизоріг нарешті ділиться із Поттером справжніми спогадами, у яких Волдеморт питав його про горокракси — предмети, завдяки яким людина, що здійснила вбивство, може залишити в ньому частину своєї душі, тобто дає шанс уникнути смерті. Дамблдор розповідає, що припускав подібне. Два горокракси вже знищено — одним був щоденник Тома Редла, який знищив Гаррі у таємній кімнаті. А другим — перстень, який вже знищив Дамблдор. Дамблдор здогадується, де знаходиться третій горокракс — медальйон.

Директор і Гаррі являються до печери серед моря. Там, після битви з інферіями, Дамблдор здобуває медальйон.

Дамблдор і Гаррі повертаються до Гоґвортсу, у який через щезальну шафу проникають смертежери. Драко роззброює директора на Астрономічній вежі. Мелфой у паніці розповідає, що Волдеморт доручив йому вбити Дамблдора. Для цього він спочатку підкинув прокляте намисто Кеті Бел, щоб та передала його директорові, проте Бел сама торкнулася його. А потім він отруїв вино Слизорога, яке той збирався подарувати Дамблдорові. Проте Горацій Слизоріг пригостив вином Рона Візлі, а не Албуса. І ось, тепер він змушений вбити директора. Проте Мелфой не наважується на убивство. І тоді його справу, додержуючи незламної обітниці, завершує Северус Снейп. Після цього смертежери покидають Гоґвортс. Учні та вчителі піднімають чарівні палички над тілом мертвого директора Гоґвортсу. Гаррі намагається зупинити Снейпа і останній розповідає йому, що це його підручником із зіллєваріння користувався Гаррі, що він є Напівкровний Принц.

Наступного дня Гаррі розповідає Рону та Герміоні, що більше не повернеться до школи. Замість навчання він повинен знайти і знищити решту горокраксів Волдеморта. Друзі планують вирушити на пошуки разом із Гаррі. Над Гоґвартсом востаннє пролітає фенікс Фоукс.

У ролях[ред. | ред. код]

Український дубляж[ред. | ред. код]

Фільм дубльовано студією «AdiozProduction».

 • Переклад Сергія Ковальчука
 • За редакцією Віктора Морозова
 • Режисер дубляжу: Анна Пащенко
 • Координатор дубляжу: Катерина Фуртас
 • Звукорежисер: Олександр Мостовенко
 • Ролі дублювали: Іван Оглоблін (Гаррі Поттер), Андрій Федінчик (Рон Візлі), Юлія Семченко (Герміона Ґрейнджер), Євген Шах (Албус Дамблдор), Анатолій Пашнін (Горацій Слизоріг), Юрій Гребельник (Северус Снейп), Олена Бліннікова (Белатриса Лестрандж), Лідія Муращенко (Нарциса Мелфой), Анастасія Чумаченко (Джіні Візлі), Максим Запісочний (Драко Мелфой), Валерій Шептекіта (Арґус Філч), Андрій Альохін (Філіус Флітвік), Василь Мазур (Рубеус Геґрід), Валентин Гришокіна (Мінерва МакҐонеґел), Олексій Вертинський (Артур Візлі), Ірина Дорошенко (Моллі Візлі), Євген Пашин (Римус Люпин), Дарина Муращенко (Кеті Белл), Дмитро Гаврилов (Кормак МакЛаґґен), Тетяна Антонова (Місіс Коул), Марина Локтіонова (Ліана), Євген Локтіонов (Маркус Белбі), Андрій Мостренко та інші.

Виробництво[ред. | ред. код]

Розроблення[ред. | ред. код]

Багато режисерів були зацікавлені у роботі над картиною. Альфонсо Куарон, режисер третього фільму, заявив, що був би радий повернутися.[3] Режисер четвертого фільму, Майк Ньюелл, відхилив пропозицію бути режисером.[4] Режисерське крісло пропонувалось М. Найт Ш'ямалану, Метью Вону і навіть Террі Гілліаму, але вони відмовились.[5] Режисерами могли стати Гільєрмо дель Торо, Ананд Такер і Майкл Гоффман. Зрештою, у травні 2007 режисером фільму став Девід Єйтс. Це другий режисер, що працював над двома фільмами франшизи (першим був Коламбус). Вважалося, що Емма Вотсон не повернеться до ролі Герміони,[6] проте врешті-решт вона погодилась.

Кастинг[ред. | ред. код]

Монастир Лакокського абатства, Вілтшир.

Крістіан Коулсон, який грав молодого Тома Редла у «Таємній кімнаті», був зацікавлений у поверненні до своєї ролі у флешбеках,[7] але його вік не відповідав вимогам (йому було вже близько 30 років).[8] Джеймі Кемпбелл Бовер також претендував на роль молодого Редла (пізніше Бовер зіграв Ґелерта Ґріндельвальда у фільмі «Гаррі Поттер і Дари Смерті — Частина 1»).[9] Початково виконавцем цієї ролі було обрано Томаса Джеймса Лонглі, але у кінцевому рахунку Тома Редла у дитячому віці зіграв Гіро Файнс-Тіффін, а підлітка — Френк Діллейн.[10][11]

Гелен Мак-Крорі з'являється у ролі Нарциси Мелфой, молодшої сестри Белатриси Лестранж і матері Мелфоя. Мак-Крорі мала зіграти Белатрису в «Ордені Фенікса», але мусила відмовитись через вагітність.[12] Білл Наї виявив бажання з'явитися у фільмі.[13] Єйтс затвердив його на роль міністра магії Руфуса Скрімджера.[14] На кінцевому етапі його сцени були вирізані, але Наї з'являється у свої ролі у наступному фільмі франшизи.[15]

Зйомки[ред. | ред. код]

Основна зйомки розпочалися 24 вересня 2007 року і завершилися 17 травня 2008 року.[16] Хоча Редкліфф, Гембон і Бродбент почали зніматись у кінці вересня 2007 року, деякі інші актори долучились набагато пізніше: Грінт приєднався у листопаді 2007 року, Вотсон приступила до зйомок у грудні 2007 року, Алан Рікман не розпочинав роботи аж до січня 2008 року, а Гелена Бонем Картер — до лютого 2008 року.[17][18]

6 жовтня 2007 року у Форт-Вільямі було відзнято сцени з Гоґвортським Експресом.[19] Серія нічних сцен була знята у селищі Лакок і приміщеннях Лакокського абатства протягом трьох ночей, починаючи 25 жовтня 2007. Зйомки проходили з 5 години вечора до 5 години ранку щодня.[20][21][22] Також зйомки проходили на залізничній станції Сербітон (жовтень 2007 року),[23] Глостерському соборі (лютий 2008 року)[24][25] і на мосту Міленіум (березень 2008 року).[26]

Саундтрек[ред. | ред. код]

Саундтрек до фільму написав британський композитор Ніколас Гупер, який також працював над музикою попередньої частини. Реліз відбувся 14 липня 2009 року.[27] Саундтрек дебютував на 29 позиції чарту Billboard 200, що є найкращим результатом серед усіх фільмів серії.[28] Звукова доріжка отримала номінацію на премію Греммі 2010 року.[29]

Критика[ред. | ред. код]

Стрічка отримала вельми позитивні відгуки кінокритиків. Рейтинг фільму на сайті Rotten Tomatoes сягає 84 % (на основі 268 відгуків). В загальному консенсусі на сайті написано наступне: «Похмурий, хвилюючий і зрідка досить кумедний, „Напівкровний Принц“ також такий, що візуально приголомшує, емоційно задовольняє».[30] На Metacritic середній бал фільму становить 78 зі 100 (базується на 36 рецензіях).[31]

Нагороди[ред. | ред. код]

«Напівкровний Принц» отримав номінації на премії БАФТА, MTV Movie Awards, Сатурн і ряд інших престижних нагород кінематографу. Це єдиний фільм із серії, який було номіновану на премію «Оскар» у категорії Найкраща операторська робота.

Список нагород і номінацій фільму
Премія Категорія Результат Номінант Примітка
Оскар Найкраща операторська робота Номінація Бруно Дельбоннель [32]
Art Directors Guild Найкраща робота художника-постановника в ігровому фільмі Номінація Стюарт Крейг [33]
63-тя премія БАФТА Найкраща робота художника-постановника Номінація Стюарт Крейг
Стефені Мак-Міллан
[34]
Найкращі візуальні ефекти Номінація Джон Річардсон
Тім Берк
Тім Александер
Ніколас Айтаді
BAFTA Britannia Awards Художнє досконалість у режисурі Перемога Девід Єйтс (за 5–8 фільми про Гаррі Поттера) [35]
BAFTA Kids' Vote Найкращий фільм Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [36]
Digital Spy Movie Award Найкращий сімейний фільм Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [37]
Golden Reel Award Найкращий звуковий монтаж Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [38]
Греммі Найкращий саундтрек Номінація Ніколас Гупер [29]
Премія IFTA Найкращий актор другого плану Номінація Майкл Гембон [39]
IGN Накйраще фентезі Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [40]
MTV Movie Awards Найкращий фільм Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [41]
Найкраща актриса Номінація Емма Вотсон
Найкращий актор Номінація Деніел Редкліфф
Найкращий лиходій Перемога Томас Фелтон
Найкраща суперзірка Номінація Деніел Редкліфф
National Movie Awards Найкращий сімейний фільм Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [42]
Найкращий перформанс Номінація Руперт Грінт
Номінація Деніел Редкліфф
Номінація Емма Вотсон
People's Choice Awards Улюблений фільм Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [43]
Улюблена франшиза Номінація Гаррі Поттер
Найкраща екранна команда Номінація Деніел Редкліфф, Руперт Грінт, Емма Вотсон
Премія Спілки кінокритиків Фенікса Best Live Action Family Film Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [44]
RAAM Awards Фільм року Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [45]
RAFA Awards Alan Titchmarsh Show British Film of the Year Award Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [46]
Classic FM Film Music of the Year Award Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц»
Найкраще використання місцевостей Великої Британії у фільмі Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц»
Film of the Year sponsored by The List Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц»
Премія «Супутник» Best Motion Picture, Animated or Mixed Media Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [47]
Сатурн Найкраще фентезі Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [48]
Найкращі костюми Номінація Джені Темім
Найкраща робота художника-постановника Номінація Стюарт Крейг
Найкращі спецефекти Номінація Тім Берк
Джон Річардсон
Ніколас Айтаді
Тім Александер
Scream Award Найкраще фентезі Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [49]
Найкраща актриса у фентезі Номінація Емма Вотсон
Найкращий актор у фентезі Номінація Деніел Редкліфф
Найкращий актор другого плану Номінація Руперт Грінт
Найкраща актриса другого плану Номінація Еванна Лінч
Найкращий лиходій Номінація Гелена Бонем Картер
Best F/X Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц»
Найкращий сиквел Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц»
«Holy Shit!»-сцена року Перемога «Смертежери атакують Лондон»
Найкращий ансамбль Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц»
SFX Awards Найкращий фільм Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [50]
Switch Live Award Улюблений фільм Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [51]
Teen Choice Awards 2009 Літній фільм: Пригодницький екшн Перемога «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [52]
Teen Choice Award 2010 Фентезі Номінація «Гаррі Поттер і Напівкровний принц» [53]
Актриса: Фентезі Номінація Емма Вотсон [53]
VES Awards Outstanding Matte Paintings in a Feature Motion Picture Номінація David Basalla
Emily Cobb
Tania Richard
[54]
Young Artist Award Найкраща актриса другого плану Номінація Еванна Лінч [55]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) - Box Office Mojo. Архів оригіналу за 6 серпня 2011. Процитовано 1 серпня 2011. 
 2. У прокаті — «Га́ррі По́ттер та Напівкро́вний Принц»
 3. Alfonso Cuaron To Return To Harry Potter?. JewReview.net. 18 листопада 2006. Архів оригіналу за 14 грудня 2007. Процитовано 25 січня 2017. 
 4. Daly, Steve (6 квітня 2007). Phoenix Rising. Entertainment Weekly. Архів оригіналу за 6 квітня 2007. Процитовано 25 січня 2017. 
 5. Carroll, Larry (16 жовтня 2006). Terry Gilliam on Depp, Potter And The Film He Panhandled To Promote. MTV. Архів оригіналу за 17 квітня 2009. Процитовано 25 січня 2017. 
 6. Hermione Gets Cold Feet. IGN. 26 вересня 2006. Архів оригіналу за 15 грудня 2007. Процитовано 25 січня 2017. 
 7. Interview with Christian Coulson about "COS and HBP". Newsround. 23 лютого 2006. Архів оригіналу за 28 лютого 2017. Процитовано 24 січня 2017. 
 8. Vineyard, Jennifer (25 червня 2007). Harry Potter Casting Call Could Help Ron Weasley Find Perfect Shade of Lavender. MTV. Архів оригіналу за 27 червня 2007. Процитовано 24 січня 2017. 
 9. Jamie Campbell Bowen. Teen Vogue. 10 вересня 2007. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 24 січня 2017. (англ.)
 10. Thomas James Longley. Архів оригіналу за 27 січня 2012. Процитовано 24 січня 2017. 
 11. Harry Potter and the Half-Blood Prince Trivia. Dark Horizons. 15 липня 2009. Архів оригіналу за 5 липня 2009. Процитовано 24 січня 2017. 
 12. Exclusive: Narcissa cast in Potter 6. Newsround. 9 листопада 2007. Архів оригіналу за 11 листопада 2007. Процитовано 24 січня 2017. 
 13. O'Sullivan, Michael (25 травня 2007). Underneath It All, He's Still Bill Nighy. The Washington Post. Архів оригіналу за 1 травня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 14. Oat, Zach (August 2007). Up Close: Harry Potter. Wizard (190): 84. 
 15. Bill Nighy to star in Harry Potter and the Deathly Hallows. CBBC Newsround. 6 липня 2010. Архів оригіналу за 1 квітня 2019. Процитовано 24 січня 2017. 
 16. "Half-Blood Prince" Filming News: Threat of Strike to Affect Harry Potter Six?. The Leaky Cauldron. 19 вересня 2007. Архів оригіналу за 23 березня 2016. Процитовано 24 січня 2017. 
 17. "Half-Blood Prince" Filming Updates with Emma Watson, Alan Rickman News. The Leaky Cauldron. 28 листопада 2007. Архів оригіналу за 19 березня 2016. Процитовано 24 січня 2017. 
 18. Duke, Andy; Stephanie Sanchez (26 листопада 2007). Interviews: Depp, Burton, Carter and Rickman Slash Through Sweeney Todd!. Архів оригіналу за 9 February 2008. Процитовано 24 січня 2017. 
 19. Pupils board the Hogwart's Express. Lochaber News. 13 жовтня 2007. Архів оригіналу за 12 жовтня 2007. Процитовано 24 січня 2017. 
 20. Adams, Katie (18 жовтня 2007). Village set for Harry Potter Filming. Wiltshire Times. Архів оригіналу за 28 січня 2017. Процитовано 24 січня 2017. 
 21. Adams, Katie (25 жовтня 2007). Fans gather for Harry Potter filming. Wiltshire Times. Архів оригіналу за 31 серпня 2017. Процитовано 24 січня 2017. 
 22. Dan Radcliffe, Michael Gambon Film Scenes in Lacock Tonight for Half-Blood Prince. 25 жовтня 2007. Архів оригіналу за 12 листопада 2007. Процитовано 24 січня 2017. 
 23. Husbands, Helen (16 листопада 2007). Harry Potter film on location in Surbiton. This is Local London. Архів оригіналу за 22 січня 2009. Процитовано 24 січня 2017. 
 24. Harry Potter Filming Locations'. Gloucestershire on Screen. Архів оригіналу за 26 жовтня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 25. Costs of Harry Potter filming revealed. The Citizen. 24 липня 2009. Архів оригіналу за 12 вересня 2012. Процитовано 24 січня 2017. 
 26. Location Filming for "Half-Blood Prince" at Millennium panderbolt Bridge in London. The Leaky Cauldron. 9 березня 2008. Архів оригіналу за 12 березня 2008. Процитовано 24 січня 2017. 
 27. Harry Potter and the Half-Blood Prince (Soundtrack) Nicholas Hooper Format: Audio CD. Amazon.com. Архів оригіналу за 11 травня 2011. Процитовано 25 січня 2017. 
 28. Grein, Paul (19 липня 2009). Week Ending July 19, 2009: Daughtry Makes "Idol" History. Yahoo! Music. Архів оригіналу за 26 липня 2009. Процитовано 25 січня 2017. 
 29. а б The 52nd Annual Grammy Awards Nominees. National Academy of Recording Arts and Sciences. Архів оригіналу за 18 червня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 30. Harry Potter and the Half-Blood Prince Movie Reviews, Pictures – Rotten Tomatoes. Rotten Tomatoes. Архів оригіналу за 3 лютого 2017. Процитовано 25 січня 2017. «T-Meter Critics» 
 31. Harry Potter and the Half-Blood Prince reviews at Metacritic.com. Metacritic.com. Архів оригіналу за 30 березня 2012. Процитовано 25 січня 2017. 
 32. Nominees & Winners for the 82nd Academy Awards. AMPAS. AMPAS. Архів оригіналу за 9 березня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 33. Art Directors Guild Announces Nominations for 2009 Film, TV, Commercial and Music Video Awards; Ceremony to Take Place 13 February. Ajax World. 8 січня 2010. Архів оригіналу за 27 квітня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 34. Film Awards Winners: 2010. British Academy of Film and Television Arts. 21 січня 2010. Архів оригіналу за 28 лютого 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 35. 2011 Britannia Awards – John Lasseter & David Yates. 28 червня 2011. Архів оригіналу за 17 вересня 2011. Процитовано 24 січня 2017. «John Lasseter and David Yates are master creators of joy and imagination....Mr. Yates' contribution to the final four parts of the 'Harry Potter' franchise....delighted to honor these remarkable filmmakers with this year's Britannia Award.» 
 36. The BAFTA Kids' Vote. British Academy of Film and Television Arts. 6 жовтня 2009. Архів оригіналу за 17 квітня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 37. Reynolds, Simon (5 жовтня 2009). Digital Spy Movie Awards 2009: The Winners. Digital Spy. Архів оригіналу за 12 лютого 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 38. 2010 Golden Reel Award Nominees: Feature Films. Motion Picture Sound Editors. Архів оригіналу за 16 липня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 39. IFTA Announces Nominees for the 7th Annual Irish Film & Television Awards. Irish Film Board. 11 січня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 40. Movies Best Fantasy Movie 2009 – Harry Potter and the Half-Blood Prince. IGN. Архів оригіналу за 10 квітня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 41. Malkin, Marc (12 травня 2010). MTV Movie Awards: When Twilight & Betty White Collide!. E! Online. Архів оригіналу за 29 червня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 42. Nominees. National Movie Awards. 26 травня 2010. Архів оригіналу за 4 травня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 43. People's Choice Awards Nominees & Winners:2010. People's Choice Awards. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 24 січня 2017. 
 44. Phoenix Film Critics Society Awards Winners. Phoenix Film Critics Society Awards. 22 грудня 2009. Архів оригіналу за 2 лютого 2017. Процитовано 24 січня 2017. 
 45. The 2010 RAAM Awards open the UK awards season[недоступне посилання з квітня 2019]. Процитовано 24 січня 2017.
 46. Film Awards Winners – Film of the Year. Film of the Year. Архів оригіналу за 30 квітня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 47. 2009 14th Satellite Awards. Архів оригіналу за 8 жовтня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 48. The 36th Annual Saturn Awards Nominations (.doc). Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films. Архів оригіналу за 1 травня 2011. Процитовано 24 січня 2017. 
 49. Murray, Rebecca. Spike TV's Scream 2009 Awards Nominees and Winners. About.com. Архів оригіналу за 5 вересня 2009. Процитовано 24 січня 2017. 
 50. SFX SCI-FI Awards 2010 Winers: Best Film. SFX. 1 січня 2010. Архів оригіналу за 6 квітня 2012. Процитовано 24 січня 2017. 
 51. BBC – Switch – Switch Live – Awards. BBC. 8 листопада 2009. Архів оригіналу за 2 листопада 2009. Процитовано 24 січня 2017. 
 52. Coppersmith, Scott (10 серпня 2009). Teen Choice Awards 2009: The Winners. Fox. Архів оригіналу за 20 квітня 2012. Процитовано 24 січня 2017. 
 53. а б First wave of a "Teen Choice 2010" Nominees announced. TheFutonCritic.com. 14 червня 2010. Архів оригіналу за 23 березня 2012. Процитовано 24 січня 2017. 
 54. VES Announces Nominees for 8th Annual VES Awards. Visual Effect Society. 19 січня 2009. Архів оригіналу за 7 травня 2010. Процитовано 24 січня 2017. 
 55. 31st Annual Young Artist Awards – Nominations / Special Awards. Young Artist Awards. 11 квітня 2010. Архів оригіналу за 12 жовтня 2013. Процитовано 24 січня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]